Ziraat Bankası Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Ziraat Bankası Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri

Ziraat bankası havale eft

1863 yılında kurulan Ziraat Bankası herkesin ve her kesimin bankası olabilmek amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Memleket Sandıkları altında kurulan banka günümüzde Türkiye’nin en değerli aktifleri arasında yerini almıştır. Yurtiçi ve yurt dışı gelişmelerine devam eden banka en geniş uluslar arası hizmet ağına sahip olan Türk bankası olarak da bilinir. Bu özelliğiyle Ziraat Bankası bankacılık sektörünü şekillendirmeye devam etmektedir.

 bu işlem içi tercih edilen kanalara ve paranın cinsine göre farklılık gösterir. Banka kasasından Türk Lirası cinsinden yapılan 0 ile 250 TL arası havaleler için 10 TL ücret alınır. 250 TL üzeri olan havaleler için ise bu ücret 30 TL’ye yükselir. Hesaptan isme havale yapılacağında alınan ücret ise 45 TL’dir. İnternetten havale ücretleri ise daha düşük olup 2 TL olarak belirlenmiştir. Mobil bankacılık havalelerinde ise ödenecek ücret 1.75 TL şeklindedir. Bunların yanı sıra müşteriler kendi hesaplarına havale yapmak istediklerinde herhangi bir ücret ödemezler. Telefon bankacılığından havale yapılmak istendiğinde ise 5 TL ödenir.

 altın, Türk lirası ve yabancı para transferleri için değişir. Buna göre altın AFT işlemleri için herhangi bir ücret alınmaz. ATM üzerinden EFT için ise 10 TL alınırken internet yoluyla EFT için 4.50 TL ödenir. Karttan karta para transferi işlemi için ise 4 TL alınır.

Elektronik fon transferi işlemleri Ziraat Bankası üzerinden başka banka hesaplarına yönelik yapıldığı için alınan ücretler daha yüksektir. Eğer bu EFT geç yapılırsa bu durumda ücretler biraz daha artmaktadır.

Ziraat Bankası Havale Ve EFT Saatleri

EFT işlemleri Merkez Bankası üzerinden yapıldığından dolayı  hafta içi 08.30 ile 17.00 arasında yapılmaktadır. 16.00’dan sonra yapılan elektronik fon transferleri geç EFT kapsamına girmektedir. Ziraat Bankası havale saatleri için ise herhangi bir sınırlama olmayıp haftanın yedi günü yirmi dört saat boyunca para transferi yapılabilir. Bu işlemleri daha hızlı ve kolay hale getirmek adına internet şubesi kullanılabilir.