Yeni Nesil Lokma Dükkanı Açmak | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Yeni Nesil Lokma Dükkanı Açmak

yeni nesil lokma dükkanı açmak mantık lı

Yeni nesil lokma dükkanları son zamanlarda en çok tercih edilen iş fikirlerinin başında geliyor. Deyim yerindeyse çığ gibi büyüyen, hemen her yerde karşımıza çıkmaya başlayan yeni nesil lokmacılar ilgiden oldukça memnun. Bir çoğu yeni açılmasına rağmen şimdiden bayilik vermeye de başladı. Yeni nesil lokma dükkanı nasıl açılır, gibi sorulara cevap vermeden önce bu işin neden bu kadar tutulduğunu açıklayalım.

Yeni Nesil Lokma Dükkanları Neden Çok Tutuldu?

Gün geçtikçe yeni nesil lokma dükkanlarına ilk kez duyduğumuz bir isimde bir yenisi ekleniyor. Bildiğimiz lokmanın içerisine çikolata, üzerine de meyve ve çikolata sosu gibi lezzetlerin ilave edilmesiyle ortaya çıkan yeni nesil lokmalara ilgi çok büyük. İlginin büyük olması ve bu tarzda bir yatırımın maliyetinin düşük olması yeni nesil lokmacıların tutulmasının ana nedenini oluşturuyor. Üstelik hiçbir tecrübesi olmayan bir kişi bile ortalama 1/2 aylık bir eğitim ile bu işi öğrenebiliyor.

Yeni Nesil Lokma Dükkanı Nasıl Açılır?

Eğer sizde bu işe yatırım yapmak, bir lokma dükkanı açmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Bu iş için özel olarak üretilen tezgahlardan almak, dükkan kiralamak, marka oluşturmak ve resmi prosedürleri gerçekleştirmek. Dükkan seçiminde çok büyük dükkan seçmek yerine dükkan önüne en azından tabure ve küçük birkaç masa atabilecek bir dükkan seçebilirseniz daha avantajlı olur. Hem daha çok kira ödememiş hemde dekor için çok fazla para harcamazsınız. Üretim için dükkan içerisine sadece hazır olarak satılan hazır lokma tezgahı almanız yeterli. Bu tezgahları internet üzerinden satan birçok kişi ve kurum bulunuyor. Daha makul bir fiyata almak isterseniz ikinci el satılanlara göz gezdirmelisiniz. Bu tezgahların fiyatları 15 ile 25 bin arasında tercihe göre değişiyor. Tezgah dışında geriye kalan masrafınız ise masa sandalye ve dekor. Ayrıca oluşturduğunuz marka için kesinlikle patent almalısınız yoksa hem ileride dükkan ismini değiştirmek zorunda kalırsınız. Ve tabi bayilik verme hayalleriniz varsa bunlarda suya düşer.

Yeni Nesil Lokma Dükkanları Ne Kadar Kazanıyor?

Bu kadar ilgi gösterilen yeni nesil lokma dükkanlarının aylık kazançları bulunduğu semte, bulunduğu konuma göre değişkenlik gösteriyor. Ortalama bir lokma servisi 13 – 18 TL arasında satılırken, aylık olarak bu iş yerlerinin minimum 50 bin TL kazancı olduğu belirtiliyor. Tabi belirttiğimiz gibi bu siiz iş yerinizin konumuna ve sizin ne derece lezzetli ürün sunduğunuza bağlı bir durum. Örneğin popülarizmi yüksek bir lokma dükkanının ayda 200 bin TL kazandığı bile oluyor. Elde edilen gelirden; malzeme, personel maaşları, dükkan kirası, reklam çalışmaları gibi giderleri düştüğümüzde aylık kar minimum 90 bin TL’yi buluyor. Tabi bu kar göreceli çünkü dükkan kiraları, giderler değişken gider kalemleri.

Bilgisayar Başında Para Kazandıracak 5 İş Fikri

Başlıklar1 1-Yazarlık Yaparak Makale Yazıp Satın2 2-İnternet Üzerinden Ders Verin3 3-Sosyal Medya Alışverişi ile Kazanın4 4-Online Satış Yaparak Kazanç Sağlayın5 5- Twitch...

Yeni Nesil Lokma Dükkanı Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Yeni nesil lokma dükkanı açmak için gerekli olan ihtiyaçlar şunlar;

 • Yeni nesil lokma tezgahı
 • Kiralık dükkan (İşlek bir cadde üzerinde 70/120 m2 arası dükkanlar ideal)
 • Yapımda ve süslemede kullanılacak malzemeler (çikolata, meyve, tatlandırıcı)
 • Dikkat çeken gençlerin zevkine uygun dükkan tasarımı
 • Tasarıma uygun masa, sandalye ve aydınlatma gibi dekor ürünleri
 • Mekan tabelası,  çeşitli yapıştırmalar ve menü baskıları

Tüm bunların yanı sıra marka patenti, dükkan açma izinleri gibi çeşitli giderleri de göz önüne alırsak ortalama bir yeni nesil lokma dükkanı maliyeti 80 bin TL’dir.

Yeni Nesil Lokma Dükkanı Açmak Mantıklı Doğru Bir Yatırım mı?

Hiç bir zaman değerini yitirmeyecek bir sektör varsa o da gıda sektörüdür. İnsanlar çoğu tüketimden tasarruf etse dahi iş lezzete gelince çoğu zaman karşı koyamaz. Üstelik bu lezzet daha önce hiç aşina olmadığı popüler kültürün ön plana çıkardığı bir lezzetse denemeden edemez. İşin bu boyutunun yanı sıra gerek maliyeti gerekse ileride büyümeye ve gelişime açık olan potansiyeli nedeniyle oldukça mantıklı bir yatırım diyebiliriz. Zamanla markanızın franchising vereceğini de düşünürsek çok ciddi miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Bu nedenle eğer sermayeniz varsa bu işe çok geç olmadan girmenizi öneririz. Tabi açmayı düşündüğünüz yeri çok iyi seçmelisiniz.

Yeni Nesil Lokma Dükkanı Personel Seçimi

Daha çok gençlere hitap eden daha doğrusu gençlerin daha çok ilgi gösterdiğini göz önüne alırsak çalışan kadronuzu gençlerden oluşturmak daha mantıklı olacaktır. Üstelik okuyan, parttime çalışmaya uygun öğrencileri istihdam ederseniz personel giderleri açısından da tasarruf yapmış olursunuz. Self servis olacağı için ilk aşama da tam zamanlı çalışan 5 kişilik bir çalışma ekibi yeterli olacaktır.

Yeni Nesil Lokma Dükkanı Marka/İsim Örnekleri

Yeni Nesil Lokma içinde ne var

Yeni Nesil Lokma sunumu

Yeni bir marka oluşturacaklar için birkaç yeni nesil lokma dükkanı örnekleri verelim. Sizde bu isimler gibi ‘lokma’ kelimesini türeterek markanızı oluşturabilirsiniz.

 • Game Of Lokma
 • Lokmanya
 • Lokmata
 • Lokmacho
 • Loqmata
 • Loqma
 • Bi Logma
 • Lokmachi