Yeni İş Fikirleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Yeni İş Fikirleri

yeni iş fikirleri

İş Kurmak

Eski dönemlerde aileler, çocuklarını bir devlet dairesine sokmak için ellerinden geleni yaparlardı. Örneğin; devlet su işleri, postane, karayolları gibi vb. Günümüzde bile birçok 40 yaş üstü kişiye sorsanız, devlet memuru olmak için 1-2 sınavla kadrolu memur olduğunu öğrenebilirsiniz.

Özellikle 2000’li yıllardan sonra, elbette teknoloji’ninde gelişmesi ile birlikte yeni kuşaklar, eski nesillere oranla daha bir girişimci olarak hayatı öğrendiler.

Burada dürüst olmakta fayda var, eski nesillerde çok fazla iş gücü veya iş modeli yoktu. Son yıllarda yeni iş kollarının da artmasıyla birlikte, yeni nesiller ağırlıklı olarak kendi işlerini kurmayı düşünüyorlar.

Cinsiyet farkı olmadan, 7’den 70’e her kesim kendi işletmelerini açarak, inandıkları iş fikirlerine yoğunlaşmak istiyorlar.

Kiminin başarılı olduğu kiminin ise başarısız olduğu durumlar maalesef medyada geliyor. Fakat toplum olarak artık daha çok fazla olan girişimci ruhumuz, bizden sonraki nesilleri de bu aktif ticari yaşama itilmesine sebep olacaktır.

Girişimcilik

Birçok girişimcilik videosunda veya tv haberlerinde bu cümleleri duyabilirsiniz:

  • Kendi işini kurdu, dünyaya açıldı.
  • Azmetti, farkındalık yarattı.
  • İşine inandı, paraya para demiyor.
  • Çalıştığı işten istifa etti, şimdi 50 kişilik şirketi yönetiyor.

Evet, bu cümleler özellikle 18-35 yaş arasındaki kitlelere çok büyük bir ilham kaynağı oluyor.

Haliyle o işi yapanlardan esinlenerekte kendi bölgelerinde, yeni bir iş kurmayı hedefliyorlar.

Girişimcilikte Başarıya Ulaşmak

Rutin bir şekilde çalışmak mı dersiniz, yoksa kendi işyerine sahip olmak mı dersiniz? Sorusuna herkes farklı bir şekilde yorum yapabilir.

Unutulmaması gereken en önemli nokta; girişimcilik yolunda da, mantıklı, akıllı, planlı ve sistemli hareket etmektir.

Çünkü; devir eski devir değil. Rekabet hemen her alanda ve sektörde işyeri sahiplerini zorlayan en büyük etkenlerden biridir.

Elbette rekabeti aşmak düşünüldüğü kadar kolay bir iş değildir. Bunun içinde yapılacak işi yaparken, en doğru ve kaliteli şekilde sağlamak müşteriyi elde tutmak için en büyük etkenlerden biridir.

Hangi İşi Yapmalıyım

Bu soruyu kendinize veya çevrenize sormadan önce durun ve düşünün.

Kendinizi bulunduğunuz şehrin çarşısında / merkezinde hayal edin.

Yatırımcıların hemen her sektörde bir iş kurduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Peki bu zorlu piyasada, siz hangi işi yapacaksınız?

Gıda mı, elektronik, mi, otomotiv mi, restoran mı, giyim mi?

Sektörler hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; şu an aktif olarak ülkemizde 40’dan fazla sektörde 300’den fazla iş dalında ticari hayat devam ediyor.

Bizim önerimiz, kendi iç sesinize kulak verin ve yapabileceğinize inandığınız iş modellerine yönelin.

Yeni İş Fikirleri

Yapacağınız iş modeline karar veremediyseniz, endişelenmeyin.

Bu aşama da size çok büyük destekçi olacak, Türkiye’nin en büyük iş fikirleri kaynağı olan Kobi Vadisi’ni tanıtmak istiyoruz.

Türkiye genelinde yeni iş kurma aşamasında olan tüm girişimcilere hitap ederek, birbirinden farklı yüzlerce yeni iş modelini uzman yazarlar tarafından hazırlanmış iş fikirleri’ni size sunuyorlar.

Sizinde yapmanız gereken; en uygun sektörü seçip, bu alanda yer alan iş fikirlerini inceleyip, geleceğinize yön vermek olacaktır.

Yatırımcıya İhtiyacım Var

Örneğin; size en uygun olan iş fikrini buldunuz, veya bir markanın bayiliğini almak istiyorsunuz. Bu işi kurmak içinde 50.000 TL’lik bir sermayeye ihtiyacınız var. Fakat gerekli sermayeyi temin edemediniz.

Eş, dost, akraba desteği de alamadınız. Ayrıca birkaç bankayı da ziyaret ettiniz. Fakat gerekli paraya bir türlü ulaşamadınız.

Hayalleriniz suya düşmeden biz size en doğru çözümü sunmak istiyoruz.

Bu aşamada da devreye Kobi Vadisi giriyor, ve siz yeni bir iş kurma aşamanızda gerekli olan yatırım desteğini bulmak için yatırımcı arayışınıza destek oluyor.

Tek yapmanız gereken; yatırımcı arıyorum sayfasını ziyaret ederek, işyeriniz veya projeniz hakkında ilanı oluşturmak. Ardından ilanınız Türkiye genelinde tanıtılarak, birçok farklı yatırımcıya ulaşmaktadır. Projeniz ile ilgilenen yatırımcılar da size ulaşarak, hayalini kurmak istediğiniz bu yolda size destek oluyorlar.

Umut ediyoruz; en başta kendiniz için, sonrasında ülkemizin kalkınması için mükemmel bir çalışmaya imza atmış olursunuz.