Yapı Kredi Bankası Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Yapı Kredi Bankası Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri

Yapıkredi havale eft

Yapı Kredi Bankası Kazım Taşkent tarafından 1944 yılında kurulmuştur. Bankanın kuruluş amacı Türkiye’de insanların daha iyi şartlarda konut sahibi olmalarına katkıda bulunmaktır. Genel merkezi İstanbul’da olan Yapı Ve Kredi Bankası Türkiye’nin ilk özel bankası olarak bilinir. Hem yurt içinde hem de yurtdışında faaliyet gösteren iştirakleri ile sürekli gelişme gösteren banka günümüzde 925 şubeye sahiptir. Perakende bankacılık, kurumsal ve ticari bankacılık bankanın hizmet alanları arasında yer alır.

Yapı Kredi Bankası Havale Ücretleri

Bireysel internet şubesi aracılığıyla yapılacak havale işlemleri için üst sınır 500 TL olarak belirlenmiştir. Buna göre ücretler tercih edilecek olan kanala göre farklılık gösterir. Mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden yapılacak havalelerde ücret 3 TL iken ATM’den havale ücreti 13 TL olarak belirlenmiştir. Hesaptan ya da nakit olarak isme havale gönderimi için ise 70 TL ücret alınmaktadır. Telefon bankacılığı aracılığıyla hesaptan hesaba havaleler için 45 TL, hesaptan isme havaleler için ise 50 TL ücret alınır. Bu ücretlerin hepsine BSMV dahil edilmiştir.

Yapı Kredi Bankası EFT Ücretleri

Yapı Kredi Bankası EFT ücretleri isme gelen EFT için 50 TL olarak belirlenmiştir. İnternet ya da mobil şubeden EFT gönderilmek istendiğinde ödenecek ücret 7 TL’dir. Eğer bu kanallardan geç EFT yapılırsa ücret 9.5 TL’ye çıkmaktadır.

Telefon bankacılığı yoluyla EFT gönderimi ücreti 50 TL olup geç EFT yapılması durumunda 70 TL ücret alınır. Nakit ya da hesaptan EFT gönderimi yapılmak istendiğinde ise ödenecek ücret 80 TL olarak ifade edilir. Bu ücretler asgari tutarlar olup Türk lirası transferleri için geçerlidir.

Yapı Kredi Bankası Havale Ve EFT Saatleri

Yapı Kredi Bankası havale saatleri hesaplar arası ya da başka bir hesaba havale için aynı olup yirmi dört saat boyunca yapılabilir. Elektronik fon transferlerinde ise durum biraz daha farklı olup 09.00 da başlayan EFT 16.00’da son bulur. 16.00 ile 17.20 arasında ise geç EFT işlemleri yapılmakta olup her işlem anında karşı hesaba aktarılır.