VakıfBank Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

VakıfBank Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri

Vakıfbank havale eft

Bankacılık sektöründeki lider bankalardan biri olan VakıfBank 1954 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Bireysel, Kobi, ticari, kurumsal, özel bankacılık ve yatırım hizmetleriyle parasal işlemleri daha basit hale getiren banka özellikle havale ve eft gibi para transfer işlemleriyle dikkat çekmektedir. Banka çatısı altında yapılan her bir işlem güvenilir ve hızlı bir şekilde tamamlanır.

VakıfBank Havale Ücretleri

Hesaplar arası para gönderme işlemi olarak tanımlanan havale işlemleri Vakıfbank içerisinde çeşitlere ayılır ve bunların her biri için alınan ücret farklılık gösterir. Bankadan alınan güncel verilere göre havale işlemleri şubeden, Vakıfbank internet bankacılığı üzerinden, mobil bankacılık uygulamasından, çağrı merkezinden ve ATM aracılığıyla yapılabilir. Bunların her biri için alınan ücret değişmektedir. Şubede hesaptan hesaba yapılan havale ücreti 40 TL iken kasadan isme havale 65 TL olarak belirlenmiştir ve bu en yüksek tutardır.

İnternet ya da mobilden yapılan havalelerde ise alınan ücretler 2 ile 3 lira olarak belirlenmiştir. Eğer cebe para gönder yapılacaksa bunun ücreti ise 9.50 TL’dir. ATM’den yapılacak havalelerde alınacak ücret gönderilecek olan paranın miktarına göre belirlenir. Çağrı merkezi havaleleri için ise 50 TL alınır.

VakıfBank EFT Ücretleri

Tıpkı havale işlemlerinde olduğu gibi EFT işlemleri de çeşitli kanallar aracılığıyla yapılabilir ve alınan ücretler tercih edilen transfer kanalına göre değişir. İnternet ya da mobil üzerinden 200 000 TL’ye kadar giden EFT için ücret 6,75 TL olarak belirlenmiştir. Geç giden EFT için bu tutar biraz daha yükselmektedir. Şubeden giden EFT için ise 70 TL alınmaktadır.

Çağrı merkezi aracılığıyla EFT yapılmak istendiğinde bu işlem için 50 TL ödenmesi gerekir. ATM üzerinden kartlı Türk Lirası EFT yapılacağında ise ödenecek tutar 20 TL’dir.

VakıfBank Havale Ve EFT Saatleri

Havale işlemleri bankadaki hesapları kapsadığından dolayı bu işlemin gerçekleşmesi için herhangi bir saat sınırı yoktur, istenilen vakit yapılabilir. EFT için belirlenen saat ise en geç 17.15 olup bu saatten sonraki EFT işlemleri ertesi güne kalmaktadır. Eğer transfer işlemi sürekli yapılacaksa bunun için düzenli EFT talimatı da verilebilir.