Telefondan Oynanılan Gerçek Para Ödüllü Bilgi Yarışmaları | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Telefondan Oynanılan Gerçek Para Ödüllü Bilgi Yarışmaları

para ödüllü bilgi yarışmaları

Günün her anında bizimle birlikte olan akıllı telefonlarımızla bir çok günlük işlerimizi yapabildiğimiz gibi artık para kazanma şansına da sahibiz. İlk olarak Turkcell bünyesinde ‘Hadi’ adıyla karşımıza çıkan gerçek para ödüllü bilgi yarışması uygulaması ile mobil cihazlarımıza indirerek günün belirli saatlerinde oynadığımız bu ödüllü oyunlara gün geçtikçe bir yenisi ekleniyor.

İster kalabalık bir grupla isterseniz bireysel olarak oynayabileceğiniz bu oyunları oynamak için uygulamalarını telefonunuza indirerek, yarışma saatlerini takip etmeniz gerekiyor. Üstelik tüm bu işlemler ücretsiz. Şuan için başta Hadi olmak üzere, Eleq, Türkiye Yarışta, Que ve Oyna Kazan adıyla toplamda 5 tane gerçek para ödüllü bilgi yarışması bulunuyor.

Her gün canlı olarak düzenlenen bu na katılarak, hem bilgi seviyenizi yükseltebilir, hem kendinizi test edebilir hem de para kazanabilirsiniz. Üstelik bazı günlerde özel olarak büyük ödüllü oyunlarda da gerçekleştiriliyor. Tek yapmanız gereken yarışma saatlerini takip etmek. Üstelik bu yarışmaların çoğunda sosyal medya hesaplarından ipucu da veriliyor.

Telefondan oynanılan bu ücretsiz gerçek para ödüllü bilgi yarışmalarında ödüller neler, ne kadar para kazanabilirsiniz gelin detaylı olarak bakalım.

Hadi Bilgi Yarışması

para ödüllü bilgi yarışması oyunu hadi

Turkcell Canlı Hadi Bilgi Yarışması

Ülkemizdeki ödüllü bilgi yarışmalarının ilk örneklerinden olan Hadi, 2018 yılında Turkcell bünyesinde karşımıza çıktı. Merve Toy, Müge Boz ve zaman zaman konsepte göre farklı kişilerinde sunduğu yarışma  12 sorudan oluşuyor. Yarışma da eğer joker hakkına sahipseniz sadece 1 defa final sorusu haricinde jokerinizi kullanabiliyorsunuz. Jokeri olmayanlar ise yanlış cevapladığı soru da ne yazık ki eleniyor.

Günün ödülüne göre final sorusunu doğru cevaplayanlar arasında para dağıtılıyor. Örneğin; yarışma ödülü 10 bin tl ve finalde 100 kişi doğru cevap vermişse 10.000/100=100TL kişi başına düşen ödül oluyor. Bu oyunda hesabınızda 20 TL biriktiğinde paranızı hesabınıza geçiyorlar.

Bu yarışma da bazı özel konseptlerde düzenlenerek bazen ödül son 1000 kişiye bazense son 10’a kalanlara verilebiliyor. Yarışma başlamadan önce ödüller hakkında bilgi verilirken, İnstagram’daki “hadioynalive” hesabında da günün yarışması ile ilgili ipucu paylaşılıyor.

Bu yarışma da joker kazanmak için çeşitli kod oluyor ve bu kodları yarışmanın uygulamasında ki bölüme girerek kazanabiliyorsunuz. Ya da ilk kez yarışmaya kayıt olacak biri sizin kullanıcı adınızı referans bölümüne girerse yine joker kazanabilirsiniz. Ara sıra yarışma kendide tüm kullanıcılara joker tanımlayabiliyor. Bunun dışında aşağıdaki yöntemlerle de Hadi oyunu için joker kazanabilirsiniz.

  • BİP Uygulamasını indirerek HADİ kanalını takip etmek ve haftalık joker kodlarını almak.
  • Yarışmalara sponsor olan firmaların sosyal medya hesaplarını takip etmek yada uygulamalarını indirmek ve burada paylaşılan joker kodlarını almak.

Oyna Kazan Bilgi Yarışması

Oyna Kazan Bilgi Yarışması Oyunu

Onedio Oyna Kazan Para Ödüllü Bilgi Yarışması

Herkesin yakından bildiği Onedio sitesince geliştirilen Oyna Kazan yarışması ise Türkiye’nin en çok kazandıran canlı bilgi yarışması. Üstelik sloganları da bu şekilde. Bu yarışmada son bir kişi kalana kadar yarışma devam ediyor. Ancak sadece yarışma 1.si değil belirlenen kişi sayısına kadar geldiğinizde de kalan kişilerle bu ödülü paylaşıyorsunuz.

Oyna kazan yarışmasında Ekstra Can, Eleme ve Çift Cevap jokerleri bulunuyor. Bir yarışmada bu 3 jokeri sadece birer kez kullanabiliyorsunuz. Ancak son 10’a kaldığınızda jokeriniz olsa bile joker kullanamıyorsunuz. Bu da yarışmanın kuralı gereği haksız rekabeti önlemek adına yapılmış.

Bu yarışma da joker hakları kod veya referans kodu ile kazanılmıyor. Jokerleri para ile satın alabiliyorsunuz. Joker fiyatları paketine göre 2.99 – 6.99 – 12.99 TL şeklinde satılıyor.

Eleq Canlı Bilgi Yarışması

Eleq Para Kazandıran Bilgi Yarışması

Türk Telekom Eleq Canlı Bilgi Yarışması

Gerçek para ödüllü bilgi yarışması uygulamalarından birisi de Türk Telekom tarafından geliştirilen Eleq. Bu yarışmada katılımcılara 10 soru soruluyor. Günün ödülü yarışmada 10 soruyu da doğru bilenler arasında paylaştırılıyor. Kazanılan ödüller toplamı 50 TL olduğu zaman paranızı çekebiliyorsunuz.

Joker kazanmak için yeni kişileri oyuna kazandırmanız gerekiyor. Şu an için katılımcı sayısı az olduğundan ödülleri de genel olarak 3000 TL ile 10000 TL arasında değişmektedir. Fazla katılımcı olmadığı için ödül az olsa da kazananlara düşen miktar tatmin edici düzeyde diyebiliriz.

Bilgisayar Başında Para Kazandıracak 5 İş Fikri

Başlıklar1 1-Yazarlık Yaparak Makale Yazıp Satın2 2-İnternet Üzerinden Ders Verin3 3-Sosyal Medya Alışverişi ile Kazanın4 4-Online Satış Yaparak Kazanç Sağlayın5 5- Twitch...

Türkiye Yarışta Ödüllü Bilgi Yarışması

Para Ödüllü Türkiye Yarışta Bilgi Yarışması

Para kazandıran mobil bilgi yarışması oyunu

Her akşam canlı olarak düzenlenen bu yarışma da 12 soru soruluyor. Her bir soruyu cevaplamak için 10 saniye süreniz var. Datanet Bilgi Teknolojileri tarafından çıkarılan bu uygulama ile yine oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Hadi ve Eleq yarışmalarında olduğu gibi tek bir joker hakkınızın bulunduğu bu yarışma da yine katılımcı sayısı arttıkça ödülde günden güne artmaktadır.

Hesabınızda 20 TL biriktiğinde paranızı alabildiğiniz bu oyunda, davet ettiğiniz kişiler sizin kullanıcı adınızı referans bölümüne yazarsa joker kazanıyorsunuz.

Que Canlı Bilgi Yarışması

Ödülü Que Bilgi Yarışması

Telefon üzerinden para ödüllü bilgi yarışması

Diğer ödüllü bilgi yarışmaları ile kıyaslandığında en geç başlayan yarışmadır. Sorulan 10 sorudan hepsine doğru cevap verirseniz, diğer doğru cevap verenlerle birlikte günün ödülünü paylaşıyorsunuz. Diğer yarışmalarda olduğu gibi yeni yarışmacıları oyuna kazandırdığınız da sizde ‘ekstra can’ yani joker kazanıyorsunuz.

Binlerce kişi tarafından oynanılan bu bilgi yarışmaları şu anda mobil uygulama indirilen platformlarda en popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Sizde hem bilgi hem de para kazanmak istiyorsanız bu yarışmaları takip edebilir, istediklerinizi oynayabilirsiniz.