TEB Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

TEB Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri

teb havale eft

TEB yani Türkiye Ekonomi Bankası 1927 yılında kurulmuş olup o günden bugüne dek şube ve hizmet ağını sürekli geliştirmiştir. İlerleyen dönemlerde BNP Paribas ile güçlerini birleştiren TEB ticari, bireysel, kurumsal ve özel bankacılık alanlarında hizmet vermektedir. İşletme ve KOBİ bankacılığı alanlarında gösterilen başarı bankayı daha da ileriye taşımaktadır. Müşterilere hızlı ve kolay çözümler sunulması özellikle havale ve EFT işlem hacminin artmasını sağlamaktadır.

TEB Havale Ücretleri

TEB bünyesindeki hesaplar arasındaki para transferlerini ifade eden havale işlemleri CEPTETEB mobil bankacılıktan, hesaptan, kasadan, CEPTETEB internet şubesinden, TEB telefon şubesinden, TEB yıldız hattından, TEB özel hattından ve banka ATM’leri aracılığıyla yapılabilir. Alınan ücretler de bu kanallara bağlı olarak farklılık gösterir. Hesaptan havale 40 TL, kasadan hesaba havale 45 TL, CEPTETEB mobil bankacılık ve internet şubesi üzerinden havale 2.5 TL, TEB ATM’leri aracılığıyla başka banka hesabına yapılacak havale ücreti ise 4 TL olarak belirlenmiştir. TEB telefon şubesi, yıldız hattı ya da özel hattı aracılığıyla yapılacak havale işlemleri ise 5 TL olarak ücretlendirilir.

 için sunulan işlem kanalları havale işlemlerine göre biraz daha geniş tutulmuştur. Buna göre TEB EFT işlemleri mobil şubeden, hesaptan, isme, kasadan, BKM Ekspress ile, internet şubesinden, mobil bankacılıkla, CEPTETEB destek merkezi üzerinden, TEB telefon şubesi, yıldız hattı ve özel hattı aracılığıyla yapılabilir. Yapılacak her EFT işlemi için alınan ücret farklılık gösterir. CEPTETEB mobil şubeden EFT ücreti 5.4 TL, hesaptan EFT 54 TL, kasadan EFT 65 TL, internet şubesi ya da mobil bankacılık üzerinden yapılan EFT 2 TL ve telefon şubesinden yapılan elektronik fon transferi 10 TL olarak ücretlendirilir. Bu ücretler geç EFT işlemleri için daha farklıdır.

TEB Havale Ve EFT Saatleri

TEB havale işlemleri istenilen zamanda yapılabilir. Yirmi dört saat boyunca her gün yapılabilen havale işlemleri birkaç dakika içerisinde diğer hesaba aktarılır.  ise hafta içi 09.00 ile 17.15 saatleri arasında yapılabilmektedir. Tatil gününe gelen transferler ertesi iş gününe aktarılır.