TC Kimlik Numarası ile Findeks Kredi Notu Öğrenme | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

TC Kimlik Numarası ile Findeks Kredi Notu Öğrenme

findeks kredi notu telefonla sorgulama

Önceden banka şubesine gitmeden gerçekleştiremediğimiz işlemlerin çoğunu artık cep telefonumuzla halledebiliyoruz. Bazı işlemleri yaparken akıllı telefonumuza indirdiğimiz bankamızın uygulaması işimizi görürken, bazı işlemlerde ise TC Kimlik Numaramızla birlikte sms atmamız gerekiyor. Bugün bu işlemlerden biri olan TC Kimlik numarası ile nasıl sorgulanır onu anlatacağız. Kredi notu da önceden sadece banka şubesine giderek öğrenilebiliyordu.

Nedir?

Basitçe anlatacak olursak Findeks, sizin kredi veya kredi kartı gibi banka ile yaptığınız işlemleri kayıt altına alan, yaptığınız ödemeleri geciktirip, geciktirmediğinize göre puanlama yapan bir sistemdir. Bu veri tabanlı sistemde ödemelerinizi ne kadar düzenli bir şekilde yaptığınıza bakılır. Bu puana göre size 0 ile 1900 arası bir puanlama içerisinde bir puan verilir. Bankalarda bu sistemden sizin puanınıza bakarak, kredi veya kredi kartı gibi başvurularınıza olumlu ya da olumsuz yanıt verir. Yani puanınız düşükse bankaların hemen hemen hepsi sizin başvurunuzu reddeder. Bu veri tabanlı sistemi, tüm bankalar ortak bir şekilde kullanır. Bu puanlar sayesinde hangi kişiler risk grubunda, hangileri ödemeleri düzenli şekilde yapmış ortaya çıkar. Böylelikle bankalar ve kredi kuruluşlar verdikleri parayı ödememe riski daha düşük kişilere verirler. Bu puanlama sistemine de Findeks adı verilir.

Kredi Notunuzu Yükseltmek İçin Başarılı Yöntemler

Günümüz koşullarında ne yazık ki bankaya borçlanmadan herhangi bir şekilde varlık sahibi ya da yatırımcı olunması çok zor görünüyor. Faiz ödememek için...

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Findeks kredi notunu öğrenmenin çeşitli yöntemleri vardır. Bu yöntemlerden birisi de aşağıda detaylı olarak anlattığımız T.C. Kimlik Numarası ile kredi notu öğrenme yöntemidir. Findeks kredi notunu öğrenmek için en pratik olmasa da en detaylı yol bankanızın şubesine gitmektir. Buradaki personelle iletişime geçerek, Findeks kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Hatta yüzeysel olarak yapacağınız işlemden bahsederseniz, çalışan size olumlu ya da olumsuz sonuçlanacağı hakkında da bilgi verebilir.

Findeks Kredi Notunu TC Kimlik Numarası ile Öğrenme

Kredi notu öğrenmede en pratik yöntemlerden birisi de TC kimlik numarası ile Findeks kredi notu sorgulamadır. Belki telefonla yaptığınız için güven açısında kafanızda soru işaretleri olabilir ama bu yöntem gayet güvenilirdir. Findeks sitesine girerek, istenilen kişisel bilgileri sisteme yazdığınızda kısa süre içerisinde banka şubesine gitmeden oturduğunuz yerden T.C. kimlik numaranız sayesinde Findeks kredi notunuzu öğrenebilmeniz mümkündür.

Bu belirttiğimiz işlemleri yapan bazı kişilerde kredi notu çıkmıyor olabilir. Bu kişilerin kredi notu oluşmadığı için sistemde yer almazlar. Kredi notu olmaması kişilerin kredi çekemeyeceği anlamına gelmez. Kredi notunuzun olmaması sadece sistemde size puan tabi tutacak şekilde bankalarda işlem yapmamanızdan kaynaklanmaktadır. Herhangi bir bankanın kredi kartını düzenli ödeme yaparak kullanırsanız sizinde sistemde kredi notunuz yüksek bir puanla oluşur. Böylelikle yüksek kredi puanınız sayesinde çok daha hızlı bir şekilde kredi onayı alabilirsiniz.