Sicili Bozuk Ev Hanımlarına Senetsiz Kredi Veren Bankalar | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Sicili Bozuk Ev Hanımlarına Senetsiz Kredi Veren Bankalar

ev hanımlarına kredi veren bankalar

Ekonomik açıdan eşine ya da ailenin diğer bireylerine bağlı olarak karşımıza çıkan ev hanımları, düzenli bir gelire sahip olamadıklarından dolayı bankaların hizmetlerinden ne yazık ki faydalanamıyordu. Fakat, son dönemlerde artan ihtiyaçlar ile birlikte, ev hanımlarının da kredi çekebilmelerinin önü açılmış durumdadır. Kredi kartı konusunda da eşlerinin ya da çocuklarının kullandığı kredi kartlarının ek kartını kullanmaya başlayan kadınlar, kredi de kullanmaları ile birlikte rahat bir nefes almış durumdadır. Şuan a bakacak olursak şu bankalar karşımıza çıkacaktır.

  • Şekerbank
  • Denizbank
  • Aktifbank
  • ING Bank
  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • Vakıfban

Herhangi bir geliri ya da sigortası bulunmayan ev hanımlarına kredi sunan bu bankalar; kozmetik, giyim, gıda ya da bunun gibi çoğaltabileceğimiz ihtiyaçlar için finansman desteği sağlamaktadır. Gelir belgeleri bulunmadığından dolayı yüksek tutarlarda kredi sunulmasa da, temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri oranlarda kredi imkanlarından faydalanmaktadırlar.

Şekerbank Ev Hanımı İhtiyaç Kredisi

Ev hanımlarına kredi kapsamında sunulan miktarlara bakıldığı zaman, genellikle 5 bin liraya kadar finansman sunulduğu görülecektir. Bunun nedeni ise, kişilerin hem düzenli bir gelirlerinin olmayışı hem de mevcut aile bütçesinin sarsılmaması içindir. Bu doğrultuda kredi paketi hazırlamış olan Şekerbank, ev hanımlarının yapacağı başvuru işlemlerinde, %0,97 kredi faiz oranı ve 12 aylık vade seçeneği sunmaktadır.

Burada dikkat edilmesi gereken temel nokta ise, alınan kredinin zamanında ödenmesidir. Eğer ev hanımları, almış oldukları kredinin hiçbir borcunu geciktirmez ve ödemesini de gecikme olmadan tamamlarsa, ilerleyen dönemlerde alabileceği yeni kredilerde daha yüksek limitlerden faydalanabilirler. Hem banka şubelerinden hem de internet üzerinden yapacakları online kredi başvurusu seçenekleri ile, ek finansman sağlamaları mümkün olacaktır.

Şekerbank’ın ev hanımlarına yönelik hazırlamış olduğu bu kredi paketinde dikkat çeken diğer bir nokta ise, ev hanımlarının eşlerinden gelir belgesi talep edilmesidir. Kredinin ödeneceğini kişiler bankaya belirtse de, banka somut bir belge talep edecektir. Bundan dolayı, kredi çeken ev hanımlarına eşleri kefil olacaktır. Sunacakları gelir belgeleri de banka tarafından kabul edilen bir teminat olacaktır. Eğer eşlerinin gelir durumu yüksek, kredi notları ve banka istihbarat raporları da düzenli ise, alınan kredinin miktarı da sunulan vade süresi de daha üst sınırlara çıkabilmektedir.

Evde Oyuncak Yaparak Para Kazanma

Evde boş boş oturana kadar bir şey yapayım, ev bütçesine katkım olsun diyenler için muhteşem bir gelir kapısı da oyuncak yapımı. Evde...

Denizbank Ev Hanımlarına İhtiyaç Kredisi

Denizbank, her dönem için geçerli olmasa da, yılın belirli günlerinde ev hanımlarına kredi imkanı sunmaktadır. Bahar kredisi ya da bunun gibi isimler ile hazırlanan kredi paketlerine başvuru yapılacağı zaman, ev hanımlarının eşleri ya da birinci dereceden yakını olan, aynı zamanda da düzenli ve sigortalı bir işte çalışan kişiyi yanına alarak banka şubesine gitmesi gerekmektedir. Banka şubelerinde doldurulacak formun işleme alınabilmesi için ise gelir belgesi sunulması gerekecektir.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilir?

Bankaların sayısı günden güne artıyor olsa da, düzenli bir geliri olmayan kişiler için sunulan kredi hizmetlerinde her zaman için kısıtlamalar söz konusu olacaktır. Bundan dolayı istenen finansman her koşulda alınamayacaktır. Hem ev hanımlarının hem de gelir durumu olmayan diğer bireylerin bankaların hizmetlerinden faydalanabilmesi için iki farklı yoldan başvuru yapması daha etkili olacaktır. Yapılacak olan kredi başvurusunun olumlu sonuçlanmasına yardımcı olacak bu iki yöntem ise şu şekildedir

  • Banka ipoteği karşılığında kredi başvurusu yapmak.
  • Kira geliri ya da faiz getirisi karşılığında kredi başvurusunda bulunmak.

Eğer ev hanımlarının üzerine kayıtlı olan herhangi bir gayrimenkul ya da araç bulunuyorsa, bu durumda ipotek karşılığında kredi alabilmeleri mümkündür. Yapılacak ipotek işleminin ardından ev hanımlarına kredi kapsamında daha yüksek limitlerde ihtiyaç kredisi sunulacaktır. Bir diğer yöntem ise daha sık tercih edilen kira ya da faiz gelirinin bankaya sunulmasıdır. Eğer üzerinize kayıtlı olan bir evden kira geliriniz bulunuyorsa, kira sözleşmesini bankaya sunmanız yetecektir.

Bunun dışında, mevcut bir birikiminiz var ve bankalardan faydalandığınız vadeli mevduat hesaplarından faiz getirisi sağlıyorsanız, yine bankadan kredi alabilmeniz mümkündür. Bu durumu karşılayan kişilerin ise, vadeli mevduat hesaplarının ekstre özetini çıkartmaları ve bankaya başvurmaları gerekmektedir. Her iki yoldan yapılacak başvurularda, onay alma süreci kısalacak ve sunulacak olan kredi miktarı, 50 bin liralık üst sınıra kadar çıkabilecektir.