Sermayem Az Ne İş Yapmalıyım Diyenler İçin İş Fikirleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Sermayem Az Ne İş Yapmalıyım Diyenler İçin İş Fikirleri

Para kazanmak için birçok insan çok büyük bir sermayeye sahip olmak gerektiğini düşünse de aslında işin doğrusu öyle değil. Günümüzde ülkemizin hatta dünyanın en zengin insanı olarak gösterilen insanlar bile bir zamanlar iş hayatına çok küçük sermayelerle atılmışlardı. Bu nedenle sizinde bir işe başlamak için öyle büyük çaplı bir birikiminizin olması gerekmiyor. Bu bağlamda az sermaye ile yapılabilecek oldukça fazla iş mevcut. Az sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri kapsamında sizde aklınıza yatanı değerlendirerek, en azından çeşitli büyük yatırımlar gereken işler için sermaye oluşturabilirsiniz.

Sermayesi az olan insanlar için çok fazla iş seçeneği olduğunu söyledik ancak bu işlerden tatmin edecek düzeyle kar elde edebilmek için doğru stratejiler ve planlı çalışmalar yapmak gerekiyor. Cebinizden çok fazla para çıkmadan bir dükkan açmak işin aslında daha çok kolay tarafı. İşin zor olan kısmı ise açmış olduğunuz bu dükkanla istenilen kar miktarını yakalayabilmek. Bildiğiniz gibi yeni açılan bir iş yerinin beklenilen kazanca gelebilmesi için zaman ihtiyacı oluyor. Bu nedenle bir işe yatırım yaparken, zorlu geçmesi beklenilen bu süreci de hesaba katarak, hareket etmek gerekiyor. Düşük maliyetle bir işe başlarken eğer sırf maliyet uygun olsun diye kaliteden kısarsanız bu uzun vadede sizin zararınıza olacaktır. Bu nedenle size tavsiyemiz günü kurtarmak yerine, kaliteden hizmetten yana olarak daha uzun vadeli planlama yapmanızdır.

Ne iş yaptığınızdan ziyade nasıl yaptığınızın büyük bir etki gösterdiği az sermayeli girişimcilikte doğru  bir iş planının hazırlanması ve rekabet şartlarının detaylı olarak incelenmesiyle başarı hiçte zor değildir. Gelin hep beraber az sermaye ile yapılacak işleri inceleyelim.

Vitamin Bar Standı Açmak

meyve suyu barı açmak

Vitamin bar standı açmak

Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinin sonuçlarına göre insanların para harcamaktan çekinmediği, hatta para harcama oranlarının arttığı sektör olarak sağlık sektörü göze çarpıyor. Can boğazdan gelir diyerek, boğazından ödün vermeyen insanlarımız bu anlamda iştahlı diyebiliriz. Bu nedenle sizde sağlık ve yiyecek sektörlerini kapsayan vitamin bar yani doğal meyve suyu varı açarak gelir elde edebilirsiniz. Günümüzde insanların en çok bulunduğu yerlerin başında alışveriş merkezleri geliyor. Bu nedenle hem insan yoğunluğu açısından hemde her alışveriş merkezinde bir spor salonu bulunmasından dolayı sizde herhangi bir alışveriş merkezinde stand kiralayarak vitamin bar standı açabilirsiniz. Üstelik bu iş için herhangi bir deneyim, iş bilgisi de çok fazla gerekmiyor. Tek yapmanız gereken, meyveleri soyarak narenciye sıkacağı yardımıyla meyve suyu elde etmek. Ayrıca bu işi sadece alışveriş merkezlerinde değil, büyük spor komplekslerinde, işlek caddelerde de yapabilirsiniz.

Temizlik Şirketi Açmak

Temizlik Şirketi Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Temizlik Şirketi Açmak

Bir temizlik şirketi kurmak için yapılması gereken çok fazla prosedür bulunmamakta. Sizde çeşitli temizlik personellerinden oluşan bir temizlik şirketi kurabilirsiniz. Ancak şirket kurmaktan daha önemli olan kısmı, iş veren bulmaktır. Bu nedenle şirket tanıtımınızı yaparak, gerek sosyal medya reklamları gerekse yüz yüze kişi yada kurumlarla görüşerek iş bağlamanız gerekiyor. Ülkemizin ekonomik gidişatı nedeniyle çoğu kurum bünyesi altında temizlik görevlisi çalıştırmak yerine taşeron bir firmayla kiralık personel üzerinden çalışmakta. Böylece vergi, sözleşme gibi çeşitli yükümlülükler altına girmeden sadece gereken durumlarda temizlik şirketinden personel gelmesiyle temizlik işlerini yaptırmaktalar. Bu belirttiğimiz kurumlar arasında; okullar, fabrikalar, belediyeler gibi kurumlarda bulunurken bunlar haricinde ev işleri içinde personel talebi de gelmekte. İş alımınıza göre çalışan sayınızı da belirlemek sizin elinizdeki bir şey.

Kar Marjı Yüksek En İyi Getirisi Olan İşler

Başlıklar1 Organizasyon Firması/Şirketi Kurmak2 Marka Oluşturup İhracat Yapmak3 Telefon Teknik Servis ve Aksesuar Satışı4 AVM’de Stand Açarak Para Kazanma5 Ev Yapımı Yöresel...

Köy Ürünleri Dükkanı Açmak

Organik Köy Ürünleri Dükkanı Açmak

Köy Süt Ürünleri Organik Dükkan Açmak

Şehir yaşamının stresi her insan içinde zamanla bir köy yaşantısı hayali kurduruyor. Yenilen gıdalardan lezzet alınamaması, çoğunda katkı maddesi bulunması gibi nedenlerle insanlar sadece köy yaşamına değil, köylerde üretilen organik yiyeceklere de hasret. Sizde üretimini yapmasanız dahi çeşitli bağlantılar kurarak, köy ürünlerini insanlarla buluşturabilirsiniz. Köy yumurtasını, köy yoğurdunu, köy peynirlerini en yapıldığı köyden tedarik ederek, satabilirsiniz. Diyelim ki köy ürünleri dükkanı açtınız işte size bazı satabileceğiniz ürünler;

 • Erbaa Salamura Yaprağı
 • Muğla Çam Balı
 • Kars Kaşarı
 • Malatya kuru kayısı
 • Tulum peyniri
 • Aydın dağ inciri
 • Hatay defne sabunu
 • Nar ekşisi
 • Ceviz
 • Sebze ve meyveler
 • Köy yumurtası
 • Kozmetik ürünler
 • Zeytin yağı
 • Köy peyniri

Petek ve Kombi Temizliği Yaparak Para Kazanma

Kombi Temizleme İşi Yapmak

Petek Temizliği Fiyatları

Ortalama 1500 TL ile 2000 TL arasında alacağınız bir makine ile petek ve kombi temizliği yapmanız mümkün. Hemen hemen her kış yapılması gereken işlerden biri olan petek ve kombi temizliği ile gittiğiniz her evden 250 TL gibi ortalama bir rakam kazanmanız mümkün. Artan doğal gaz ücretleri nedeniyle, petek ve kombilerinden maksimum verim almak isteyenlerin oldukça hassas olduğu bu işi yapmak için çok fazla deneyimde gerekmiyor. Ayrıca aynı müşteri kitlesine yaz aylarında da klima bakımı da yapabilir yine bu işten de güzel paralar kazanabilirsiniz.

Direksiyon Eğitmeni Olun

Direksiyon dersi vererek para kazanma

özel direksiyon dersi hocası olma

Araba kullanmayı biliyorsanız sürücü kursları ile iletişime geçerek, direksiyon hocası olabilirsiniz. Eğer bir kuruma bağlı çalışmak istemiyorsanız, şahsi eğitimler vererek de bu işten para kazanabilirsiniz. Böylelikle hem çalışma saatlerini kendiniz belirleyebilir hemde tek kuruş sermaye gerektirmeden para kazanmış olursunuz.

 • Site İçi Yorumlar
 • Türkan9 ay önce
 • Şanlıurfa da oturuyorum iki kişiyiz bende bu işi yapmak istiyorum

 • Tenzile9 ay önce
 • Merhaba Diyarbakır’dan lütfen paketleme işini yapmak istiyorum elim hızlıdır zamanım çok ihtiyacım var