Şekerbank Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Şekerbank Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri

Şekerbank havale eft

1953 yılında Eskişehir’de kurulan Şekerbank tarımsal sanayiyi desteklemek ve pancar kooperatifi üyesi çiftçi birikimleriyle yerel kalkınmayı sağlamak amaçlarıyla kurulmuştur. Bankanın Şekerbank adını alması 1956 yılında Ankara’ya taşınmasıyla olmuştur. Günümüzde 273 şubesi ve dokuz bölge müdürlüğü ile hizmet veren Şekerbank çiftçi, işletme ve esnafları en iyi anlayan banka olarak hizmet vermektedir. Bu özelliğiyle Şekerbank Türkiye’nin anahtar bankası olarak ifade edilmektedir.

Şekerbank Havale Ücretleri

Şekerbank havale işlemleri için müşterilere çeşitli seçenekler sunulur. Eğer havale işlemi sık yapılıyorsa bu durumda havale çok kullandıklarım listesine eklenebilir. İşlem esnasında bankanın ismi ekrana otomatik olarak gelmektedir. Bu şekilde hesaba, isme ya da IBAN ile havale yapılabilir. İsteğe bağlı olarak havaleni açıklama kısmı da doldurulabilir. Yapılan her havale o gün içerisinde birkaç dakikada karşı hesaba geçmektedir. ATM’den yapılan havale ücreti 10 TL, mobil bankacılık ve internet bankacılığı havale 2.75 TL, telefon bankacılığı havale 35 TL, kasadan isme havale 55 TL olarak ücretlendirilir. Bu tutarlara BSMV dahildir ve miktarlar dönem dönem güncellenmektedir.

Şekerbank EFT Ücretleri

Başka banka hesabına yapılacak transferler için EFT menüsü kullanılır. Şekerbank EFT ücretleri kullanılan kanala göre değişiklik gösterir. Bu işlemler hesaba, isme ya da IBAN numarasına olacak şekilde yapılabilir. İsteğe bağlı olarak ileri tarihli EFT de düzenlenebilir. Şubede hesaptan yapılan EFT ücreti 42,84 TL olup isme gönderilen EFT 50.4 TL olarak ücretlendirilir. İnternet bankacılığı ile EFT yapılmak istendiğinde ödenecek ücret 5.5 TL olup bu tutar telefon bankacılığında 50 TL olarak belirlenmiştir. Mobil bankacılık EFT ücreti de internet bankacılığı ile aynıdır. ATM üzerinden EFT ücreti ise 12.5 TL olarak belirlenmiştir.

Şekerbank Havale Ve EFT Saatleri

Şekerbank EFT saatleri sabah saat 09.00’da başlayıp 15.59’da son bulmaktadır. 16.00 ile 17.20 arasında yapılan EFT işlemleri geç elektronik fon transferi kapsamına girmektedir ve bunun için alınan ücretler normal transfer ücretlerine oranla biraz daha fazladır. Şekerbank havale saatleri için ise herhangi bir saat sınırı olmayıp haftanın yedi günü yirmi dört saat boyunca havale yapılabilir.