Rulman Temini Nasıl Yapılır? | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Rulman Temini Nasıl Yapılır?

Rulman Nedir?

Makinelerde sürtünme kuvvetini en aza indirerek minimum güç ile hareket iletimini sağlayan elemanlara rulman adı verilir. Rulmanlar aralarında bilye veya silindir bulunan birbirine paralel ve ters yönde dönen iki halkadan oluşur. Günümüzde bilyalı, makaralı, tek veya çift sıralı, eksenel, radyal, eğik, konik ve oynak gibi değişik tip ve boyuttadır. Yaklaşık 300.000 farklı şekilde üretimi yapılan rulmanlar otomobil, uçak, pompa, fan, bulaşık makinesi, rüzgar türbini gibi araçlar yani hayatın her alanında kullanılmaktadır. Kullanım yerine göre çelik, seramik gibi çok çeşitli malzemeler ile üretilebilmektedir.

Dünyada Rulman Üretimi:

İlk olarak 1883 yılında üretilmeye başlamıştır. Dünya rulman pazarının yaklaşık 100 milyon dolar olduğu bilinmektedir. Teknolojinin her alanında karşımıza çıkan rulmanların üretimi için yüksek teknoloji, gelişmiş mühendislik ve yüksek hassasiyet gerekmektedir. Dünyada ve Türkiye’ de rulman üreticileri kolunuzdaki saatten rüzgar türbinlerine kadar çok geniş bir hassasiyet ve boyut aralığında rulman üretmektedir. Çoğu zaman rulman üreticileri sektör odaklı çalışmaktadır. Ancak bazı üreticiler gerek ürün çeşitliliği gerekse de ürün kaliteleri ile rulman üretimi konusunda öne çıkmaktadır.

Rulman Nereden Alınır?

Konu rulman olunca, sanayide makine imalatı yapan fabrikaların sordukları soruların başında rulman nerede satılır sorusu gelir. Akar rulman sektörde dünyada çapında isim yapmış üreticiler ile çalışmakta ve geniş ürün yelpazesi sayesinde müşterilerinin çok çeşitli alanlardaki ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Sektörde 1989 yılından beri hizmet veren Akar rulman uzman ve deneyimli mühendisleri ile müşterilerine ihtiyaç duydukları rulman çözümlerinin sağlanması için tasarım desteği de sağlamaktadır. Bu nedenle rulman nerede satılır sorusuna verilebilecek en doğru cevap Akar Rulman olmaktadır. Genel Müdürlüğü İstanbul’da olan Akar Rulman’ın Ankara’da bir irtibat ofisi bulunmaktadır. Ayrıca firmanın  https://www.akarrulman.com.tr/ alan adlı web sitesinde online satış da yapılmaktadır.

Akar Rulman Faaliyet Alanları

Akar Rulman THK, TIMKEN, GRW, RBC, NIPPON, EZO, PERMAGLIDE, SSB, GMN, SCHAUBLIN, UNIBALL, ROLLWAY, FLURO, SMALLEY gibi dünyanın önde gelen rulman üreticileriyle çalışmaktadır. Dünya çapında kendisini kanıtlamış markaların üstün kaliteli ürünleri ile savunma sanayi, sivil havacılık, denizcilik, gıda sanayi, otomotiv, beyaz eşya, tekstil, raylı ulaşım, otomasyon, makine imalat, madencilik, dental medikal, demir çelik ve çimento sanayinde gibi teknolojinin hemen hemen her alanında müşterilerine rulman çözümleri sunmaktadır. Gerek marka çeşitliliği gerek ürün yelpazesinin genişliği gerekse de çözüm sunduğu faaliyet alanı ile Akar Rulman’ın rulman tasarımı ve temini noktasında çözüm üretme kapasitesi çok yüksektir.

Akar Rulman bünyesinde yer alan markaları ve rulman çeşitlerini incelemek için tıklayınız.