MasterCard ve Visa Kartları Arasındaki Fark Nedir? | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

MasterCard ve Visa Kartları Arasındaki Fark Nedir?

mastercard ve visa arasındaki farklar neler

Günlük yaşantınızda ihtiyaçlarınız için bankalara başvurup aldığınız kredi kartlarının veya hesap kartlarının sağ alt köşesinde Visa veya Mastercard yazmaktadır. Kimse bunun ne olduğunu fazla araştırmamıştır. Sadece Visa nerelerde geçerli, Master kart nerelerde geçerli bunlara bakar ona göre kullanır insanlar. Fakat amaçları aynıdır.

Peki MasterCard ve Visa Nedir? Arasındaki Farklar Nelerdir?

Visa kartlar olarak kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar mevcuttur. Banka kartları nakit para taşıma riskini ortadan kaldıran bir kart sistemidir. Bu kartlar için alışveriş merkezleri pos cihazları kullanırlar. Bu cihazlar aracılığı ile alışverişinizi kolayca yapabilirsiniz. Alışverişlerinizi para yerine kart ile ödeyebilme imkanı verir. Kredi kartları ise alışverişlerinizi taksitli olarak yapabilme imkanı tanır. Visa ve master kart birbirine rakip firmalardır.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

1946 yılında Türkiye’nin başkentinde kurulmuş olan Garanti Bankası o yıldan bu yana bankacılık sektöründe saygın ve köklü bir banka olarak hizmetlerine devam...

Çok farklı bir yapıya sahip olmayan bu kartlar, bankalar ile yapmış oldukları anlaşmalar çerçevesinde farklılık göstermektedir. İki kart sisteminde de harcamalarınız ile ilgili bankanızdan sorumlu olursunuz. Bankalar kullandıkları kart sistemi ile muhatap olurlar. Bu kartlar ile yurtdışında da alışveriş yapma imkanlarına sahip olabilirsiniz. Bu yüzden yurtdışı seyahatlerinizde yanınızda bulundurmanızda fayda vardır. Bazı bankalar taraftar kartları da çıkarmaktadır. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi takımların renk ve logolarını hesap kartı ya da kredi kartlarında kullanarak taraftarı olduğunuz takımı bu şekilde de sahiplenmenize imkan vermektedir.