Kuyumcular Pazar Günü Açık Olur Mu? | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Kuyumcular Pazar Günü Açık Olur Mu?

Kuyumcular pazar günleri açık mı

Kuyumcular haftanın 5 günü kesinlikle açıktır. Cumartesi günleri de açıktır. Peki ya kuyumcular pazar günü açık olur mu?

Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber artık hemen hemen yeni bir düğün davetiyesi alıyoruz. Yaz aylarında o kadar çok sık düğün oluyor ki tarihlerde haliyle birbiriyle çakışıyor. O düğün senin bu düğün benim derken bazen götüreceğimiz hediyeyi unutuyoruz. Bu tür organizasyonlar özellikle de hafta sonu yapılıyor. Böyle unutkanlıkların olduğu Cumartesi yada Pazar günlerinde kuyumcu arama telaşına kapıldığımız yetmezmiş gibi birde kuyumcular hafta sonları açık oluyor mu olmuyor mu bilmiyoruz.

Kuyumcular pazar günleri güvenlik nedeniyle açık olmazlar. Bunun dışında diye soranlara ise haberimiz kötü. Kuyumcu dükkanları sadece pazar günleri değil resmi tatillerde de kapalı olmak zorundadır. Fakat alışveriş merkezlerinde bulunan kuyumcular ve zincirler Pazar günleri de açık olabilirler.

Kuyumcuların pazar günü kapalı olmasının nedeni güvenliktir ve bu da bir çok nedene dayanır. Özellikle mahalle aralarındaki kuyumcular pazar günü kapalıdır. Güvenlik yanı sıra piyasalarında pazar günleri kapalı olması bir diğer nedendir.

Kuyumcuların tatilini kuyumcular derneği belirlediği için bazı şehirlerde normalde kapalı olması gerekirken, açık kuyumcular bulmak mümkündür.