Küçük Şehirlerde Büyük Paralar Kazandıracak İş Fikirleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Küçük Şehirlerde Büyük Paralar Kazandıracak İş Fikirleri

Yeni bir işe girişmek için yaşadığınız kentin nüfusunu ve büyüklüğünü mü sorun ediyorsunuz? Bunlar güzel iş fikirleri ama burada tutmaz mı diyorsunuz? Böyle diye diye belkide ayağınıza gelmiş fırsatı teptiğinizin farkında mısınız? Aslında her yerleşim yerinde yapılabilecek, daha önce kimsenin aklına gelmemiş ya da kimsenin cesaret edemediği işler olabileceğini unutmamakta fayda var. Sizde yaşadığınız yerin kendine ait olanaklarını, fırsatlarını değerlendirerek, hiç ummadığınız kadar paralara kazanıp zengin olabilirsiniz.

Küçük bir şehirde bir işe başlamanın dezavantajlı yönleri kadar birçok da avantajlı yönü vardır. Büyük şehirler de bir dükkan kirasına, yaşadığınız yerde en az 5 dükkan kiralayabilirsiniz. Gerek maliyet gerekse sermaye açısından küçük bir şehirde bir işe girişmek her zaman daha avantajlıdır. Özellikle sermayesi kısıtlı olan bireyler için küçük şehirler bulunmaz nimettir. Hem şehrin sorunlarına daha hakim olursunuz, hem tüketici davranışlarını gözlemleyebilirsiniz hemde iş planınızı ve iş organizasyonunuzu daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bizde bu yazımızda küçük kent ve kasabalarda yaşayıp, kendi iş yerini açmak daha doğrusu kendi işinin patronu olmak isteyenler için birbirinden kazançlı iş fikirlerini bir araya getirdik.

Memleketiniz Neyle Meşhursa Onu Pazarlayın

Türkiye'de Meşhur Ürünleri Satma

Türkiye’de nerede ne meşhur

Ülke olarak dünyada olmayan, insanların mumla aradığı nimetlere, tarihi yapılara, zenginliklere sahip olmamıza rağmen en büyük sorunumuz bunların değerini bilmememiz ve yeterince iyi bir şekilde pazarlayamamamızdan kaynaklanıyor. Örneğin; zentinyağlı sarma veya dolma yaptığımız salamura yaprağı yabancı bir ülkeye ihraç etmek hiç aklınıza geldi mi ya da dünya da en çok ülkemizde üretilen fındığı? Halbuki ülkemizde çoğu kişinin çeşitli yabancı ülkelerde bir akrabası bulunuyor. Ya da internet üzerinden dahi bu ticareti gerçekleştirebilirsiniz. Hatta bunu ilk olarak tatil bölgelerinde turistlerin karşısına çıkararak tepkilerini ölçebilirsiniz. Dünyadaki bir çok milyarder bu şekilde yaptıkları girişimler sayesinde zengin oldu siz neden olmayasınız.

Kent Firma Rehberi Dergisi veya Sitesi Oluşturun

Firma Kent Rehberi Dergisi

Firma Kent Rehberi Dergi ve Sitesi İle Para Kazanma

Bulunduğunuz şehrin tarihini, yöresel ürünlerini, gezilecek yerlerini anlatan bir şehir firma rehberi dergisi oluşturarak para kazanabilirsiniz. Şehrinizdeki firmaları tek tek dolaşarak, onların reklamının yer alacağı bir rehber dergisi olacağını anlatmak ve ikna etmek tek yapmanız gereken şey. Zaten küçük şehirlerde gittiğiniz iş yerinin rakibini işaret ederek onlar kabul etti, şu kısmı onlara ayırdık gibi konuşursanız bunun büyük etkisini göreceksiniz. Üstelik bu reklam alanlarını çok büyük tutmanıza gerek yok. Sadece kartvizitlerini yayınlamanız  bile yeterli. Her firmadan 100 TL gibi bir reklam ücreti alsanız, dergiyi de daha sonra ücret karşılığında satsanız, sıfır sermaye ile para kazanabilirsiniz. Böylelikle o şehirde yaşayanlar hem eskiden olduğu gibi telefon rehberine sahip olabilirler hemde yaşadıkları yer hakkında bilgi sahibi olurlar. Aynı sistemi dijital ortama dökerek, internet sitesiyle de yapabilirsiniz.

Emlak/Gayrimenkul Danışmanlığı

Gayrimenkul Danışmanlığı İşi

Emlak Dükkanı Açmak

Düşük bir sermaye ile kurulabilecek iş fikirlerinden birisi de emlakçılıktır. İnsanın temel gereksinimlerinden birisinin barınak olduğu için her zaman faal olarak devam edecek bir iştir. Tek yapmanız gereken bir dükkan kiralamak ve çeşitli resmi belgeleri oluşturarak dükkanınızı açmak. Daha sonra yaşadığınız yerdeki kiralık veya satılık ev, dükkan, fabrika gibi gayrimenkullerde alıcı ve satıcıyı bir araya getirmek. Komisyon karşılığı iş yaptığınız için bu işte önemli olan sizin etkin bir pazarlamacı olmanız.