Kredi Ön Onayı Aldım Fakat Kredim Çıkmadı | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Kredi Ön Onayı Aldım Fakat Kredim Çıkmadı

Kredi başvurularında SMS yolu ile kredi başvurusu veya internetten kredi başvurusu yapmayı tercih eden kişiler 2 aşamalı kredi onayından geçerler. Bu onay aşamalarından ilki sizin kredi talebinde bulunduğunuz anda gerçekleşen ön onay sürecidir ve banka bu süreçte bilgilerinizi sistem üzerinden tarayarak kredi talebinizi onaylar veya onaylamaz. Bazı durumlarda en çok sorulan soru ise Kredi ön onayı aldım fakat kredim çıkmadı neden? sorusudur.

İlk aşamada kredi ön onayı olarak olumlu yanıt alan baı kimseler banka şubesine gittiklerinde istenen evrakları sunarlar fakat ikinci aşama olarak görülen evrak teslimi sırasında kredi talepleri olumsuz yanıt alarak şube tarafından yanıt “kredi veremiyoruz” olur. Bu gibi durumlar bazen karşılaşılan durumlar olmakla beraber %10 luk kredi başvurularında yaşanan problemleri teşkil eder. Başvurusu ön onay olarak olumlu yanıt alan her 100 kişinin 90’ı kredilerinizi alabilmektedir.

Kredi Notu Neden Düşer?

Başlıklar1 Kredi notu neden düşer?2 Kredi Notu Yükseltme nasıl yapılmalıdır? Bankalara kredi ve kredi kartı başvuru yaparken kredi notu puanına bakılır. Eğer...

Kredi Ön Onayı Nedir?

Kredi taleplerini bankaların resmi web siteleri üzerinden kimlik bilgileri vererek yapan yada cep telefonu sms bölümünden belirtilen numaraya kredi talebinde bulunan kişilerin kredileri ön onay aşamasından geçer. Kredi ön onayı olumlu olan kişilerin daha sonra banka şubelerine banka tarafından istenen evrakların teslimi istenir. Çok istisnai de olsa bazı durumlarda ön onay alan kredilerin iptali gerçekleşebilir.

Kredi Ön Onayı Aldım Fakat Kredim Çıkmadı

Ön onay esnasında belirtilen maaş miktarının maaş bordrosunda yazan miktardan farklı olması kredinin çıkmaması açısından birinci etkendir. İkincisi ise bazı bankaların veritabanlarının güncellenmemesi veya geç güncellenmesi sonucu kredi notunuzun değiştiği bilgisininin şubede çıkmasıdır. Yani sistemde yüksek kredi notunuz olduğu sonucu ile krediniz ön onay almış olabilir fakat şubede güncel kredi notunuz düşük çıkarsa bu durumda da kredi çekemezsiniz. O nedenle kredi talepleriniz de mutlaka maaşınızın gerçek değerini yazmalı ve ispatlanabilir olması gerektiğine dikkat etmelisiniz.