Kredi Notu Düşük Olanlara Çözüm Yolları | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Kredi Notu Düşük Olanlara Çözüm Yolları

kredi notu düşük olanlar nasıl kredi çekebilir

Kredi notunuzun riskli bölgede olmaması kredi çekmek için yeterli değildir. Zira önemli olan asıl mesele; Türkiye kredi notu ortalaması grafiğinde sizin notunuzun aşağıda olmamasıdır. Bankalar için önem arz eden bu husus çoğu zaman gözden kaçırılsa da, kredi başvurularınız esnasında size lazım olacak bilgilerdendir. Kredi Notum Düşük diyor iseniz yazdıklarımıza göz gezdirin.

Türkiye Kredi Notu Ortalaması

Ülkemizde yaşayan ve kredi notuna sahip herkesin kredi notunun ortalaması hesaplanmaktadır. 2016 yılı verilerine göre bu rakam 1450 olarak açıklanmıştır. Kredi notunuzu öğrendikten sonra bu sınırın altında kalan puanlarınızı yükseltmek için borçlarınızı kapatmalı ve sonrasında notunuzun güncellenmesini beklemelisiniz. Bu sınır puan aşağıdasın da ki kredi notu sahiplerine bankalar kolay kredi vermezler.

Türkiye’de bankalara borçlu olanların %35 kadar büyük çoğunluğu riskli müşteri grubundadır. Bu da millet olarak ödemelerimiz de gevşek davrandığımızı göstermektedir. Eğer, ödemelerimizi aksatıyor veya ihmal ediyor isek ciddi şekilde önlem almalı ve kredi notumuzu yükseltmeliyiz. Zira her an başımıza gelecek maddi sıkıntılar için çalacak kapılarımız olan bankalar ile aramızı iyi tutmak avantajımıza olacaktır.

Kredi Notunuzu Yükseltmek İçin Başarılı Yöntemler

Günümüz koşullarında ne yazık ki bankaya borçlanmadan herhangi bir şekilde varlık sahibi ya da yatırımcı olunması çok zor görünüyor. Faiz ödememek için...

Kredi Notum Düşük Ne Yapmalıyım?

Türkiye kredi notu ortalaması puanının altında olan kredi notunuz kredi çekmenize engel olmasa da sizi zorlayacaktır. Kredi notu düşük olan kişilere bankalar daha yüksek faizler ile kredi vermektedirler. Ayrıca kefil istemeleri veya ipotek istemeleri de kaçınılmaz olacaktır. Oysa kredi notu yüksek olan kişiler hem kefilsiz hem de düşük faizli kredi kullanabilmektedirler. Neden siz de rahat şekilde kredi kullanmak dururken zorlanın ki?

İşte yapmanız gerekenler;

  • Kredi notu danışmanı edinin ve önerilerini uygulayın
  • Ödeme alışkanlıklarınızı bin an önce değiştirin
  • Geciken borçlarınızı hemen ödeyin
  • Krediniz varken başka kredi taleplerinden uzak durun
  • Kredi kartı borçlarınızın asgari ödeme tutarından fazlasını ödeyin