Kredi Notu Danışmanlık Şirketi Nedir? | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Kredi Notu Danışmanlık Şirketi Nedir?

kredi notu danışmanlık şirketi

Kredi notu danışmanlık firmaları kişilerin ve şirketlerin kredi notunu yükseltmek için veya kredi notunu kontrol altında tutmak için kurumlara ve kişilere danışmanlık hizmeti veren şirketlerdir. Kredi notu bankalara kredi başvurusunda bulunan insanların güvenilirliğini gösteren en önemli göstergelerden biridir. Her banka kredi vereceği kişileri ya da kurumları birçok yönden incelemeye alıyor. Burada da tüm kredi isteyenler için ortaya kredi geçmişi gündeme geliyor. Bankalar kredi vermeden önce insanların ve şirketlerin geçmişte kullandığı kredileri inceleyerek kredi veriyor. Kredi notu danışmanlık firmaları ile ortak çalışıldığında ise kredi araştırması evresinde sorunsuz bir şekilde kredi alma şansınız bulunuyor.

Kredi Notunu Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Findeks platformu ortaya çıktıktan sonra kredi notu tüm kişiler ve kurumlar tarafından çok daha önemli bir hale geldi. Findeks platformunda kredi notunun öğrenilebilmesi ve herkesin buraya üye olabilmesi kredi notunu daha da önemsenir hale getirdi. Bu platform üzerinden kişiler ve kurumlar kredi notunu öğrenebiliyor, risk raporlarını alabiliyor. Bu platform oluşturulduktan sonra kişiler de kredi notunu öğrenmeye büyük bir önem vermeye başladılar.

Tüm kredi notlarını muhafaza eden kurum KKB yani Kredi Kayıt Bürosu’dur. Bu kurum Türkiye’nin en iyi 9 bankasının ortaklığı ile kurulmuş olan bir kurumdur. Findeks platformunu oluşturan kurum da yine Kredi Kayıt Bürosu’dur. Bu platformun tek amacı vatandaşların kredi notunu daha iyi bir şekilde öğrenebilmelerini sağlamaktır. Findeks platformu birçok kişinin finansal hayata dair birçok bilgiye rahatlıkla ulaşabildiği bir ortamdır.

En Karlı Yatırım Önerileri ve Kazandıran Tüyolar

Çalışan kesim için en önemli konulardan bir tanesi kazançlarının nasıl değerlendireceği meselesidir. Doğru yapılacak olan yatırımlarla hem gelirinizi yükseltebilir hem de daha...

Kredi Notu Danışmanlığından Nasıl Yararlanılır?

Kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız Findeks platformuna üye olmanız gerekiyor. Üyelikten sonra tüm kredi notunuzu kendiniz öğrenebileceğiniz gibi bunu farklı kurumlar aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Kredi notu sorgulama yapabilmek için 4,72 TL ücret ödemesi yapılması gerekiyor. Findeks platformuna üye olan kişiler sadece kredi notunu öğrenmiyor. Aynı zamanda kredi ve kredi kurumlarına dair birçok konuda da bilgi edinebiliyorlar.

Findeks üyelik paketlerinden birini aldığınız taktirde çok daha uygun fiyatlarda kredi notu bilgilerinizi öğrenme şansınız var. Findeks not danışmanım hizmeti telefon üzerinden çağrı merkezi hizmeti almaya benziyor. Telefon aracılığı ile alacağınız bu hizmeti müsait olunan her saat diliminde almak mümkün olabiliyor. Siz yalnızca uygun saatlerinizi müşteri temsilcilerinize bildiriyorsunuz ve onlar sizi arayarak bilgilendiriyorlar.

Kredi Notu Danışmanlık Şirketleri Neler?

Kredi notu çok düşük olan insanların çoğunlukta olması ve kredi notunu yükseltmek konusunda insanların çok fazla bilgisinin olmaması bu danışmanlık şirketlerinin ortaya çıkmasını sağladı. Ancak bu hizmeti veren danışmanlık hizmetleri henüz tüm illerde yaygınlık göstermiyor. Sadece büyük şehirlerde ve büyük şirketlerin yaygınlık gösterdiği yerlerde bulunuyor. İlerleyen dönemlerde kredi notu daha da önemli bir hale geleceği için danışmanlık firmaları daha da artacak. Hemen her ilde bu danışmanlık firmalarından hizmet alma şansınız olacak.