Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

kredi çekme başvurusu

Kredi çekme kararı aldınız ve nasıl, nerede kredi başvurusu yapacağınızı bilmiyorsunuz. İşte tam size uygun doğru bir adrestesiniz. Bugünkü makalemizde sizlere nasıl ve hangi tercihlerle kredi çekebileceğinizi anlatacağız. Öncelikle ne tür bir kredi çekeceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi türlerinden hangisine ihtiyacınız varsa o seçeneği seçebilirsiniz. Örneğin sıfır bir otomobil alacaksanız taşıt kredisi çekebilirsiniz. Özellikle taşıt kredilerinde bayilerle anlaşmalı bankalar bularak sıfır faizli kredi çekebilmeniz mümkündür. Kredi türünüzü belirlediyseniz kaç liralık bir kredi çekmek istediğinizi de belirlemeniz gerekmektedir. Bu sadece ihtiyaç kredisi için geçerlidir. Çünkü konut ve taşıt kredileri evin veya arabanın değerine göre otomatik olarak belirlenmektedir. Şimdi sizlere nerelerden kredi başvurabileceğinizi açıklayacağım.

Şubeden Kredi Başvurusu

Şubeden banka temsilcileri ile yüz yüze başvuru yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü aklınıza takılan tüm soruları tek tek sorabilir ve ayrıntılı cevaplar alabilirsiniz. Ancak sizlere tavsiyemiz şubeye gitmeden önce hangi bankaya başvuru yapacaksanız internet üzerinden faiz oranlarına ve gerekli belgelerine bakmanızdır çünkü her bankanın kendine göre kuralları ve faiz oranları mevcuttur. Bankaya kredi başvurusu yaparken sizden bazı belgeler istenmektedir. Bu belgeleri önce götürmeniz yararınıza olacaktır.

Cepten SMS ile Kredi Başvurusu

Gelelim en kolay başvuru yöntemine… Cepten bir sms ile bankanın size kredi verip vermeyeceğini öğrenebilmeniz mümkündür. Bankalar genellikle internet sitelerinde hangi numaraya hangi bilgileri göndereceğinizi yazmaktadır. Hangi bankadan kredi alacaksanız onun internet sitesine girip inceleyebilirsiniz. Bankanın sizden istediği sadece T.C. kimlik numaranızdır. Kimlik numaranız ile birlikte sms gönderip başvuru sonucunu yaklaşık 5 dakika gibi kısa bir sürede öğrenebilirsiniz.

Banka Kredi Notu Nedir? Neye Göre Belirlenir?

Başlıklar1 Kredi Notu Nedir?2 Kredi Notunun Önemi Nedir?3 Kredi Notunu Kim Belirler? Ekonomik etkenlerin en çok önem arz ettiği bu günlerde bankalar...

İnternet Online Kredi Başvurusu

Kredi çekeceğiniz bankanın resmi sitesinden online kredi başvurusu yapabilirsiniz. Öncelikle hangi bankadan kredi çekeceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. En düşük faizli bankayı bulup kredi çekmekte karar kıldıysanız. Bankanın internet sitesine girip ön başvuru formunu doldurup gönderebilirsiniz. Durum sonucuna göre size gelecek onay sonucunda istenilen belgeler ile şubeye gitmeniz istenilecektir.