Kar Marjı Yüksek En İyi Getirisi Olan İşler | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Kar Marjı Yüksek En İyi Getirisi Olan İşler

En Yüksek Karlı İş Fikirleri

Verdiği emeğin karşılığını alamayanlar, ay sonunu zor getirenler için en karlı iş fikirlerini içeren bir araştırma yaptık. Kendi işinin patronu olup, hayalindeki arabaya ya da eve sahip olmak isteyenler için en karlı işleri araştırdık. Sizde biraz sermaye biraz cesaretle kendi işinizi kurabilir, her sabah alarm kurmak yerine istediğiniz saatte işinize gidebilirsiniz.

Herkes bir iş kurup çok kısa sürede zengin olmak ister ancak detaylı araştırma yapmadan, kendinize ve sermayenize uygun olmayan bir sektöre atılmak genellikle hüsranla sonuçlanır. Bu nedenle bir işe yatırım yapmadan önce detaylıca düşünüp, doğru hareket etmek gerekir. Tabi bunları yaparken risk almaktan da çekinmemeli sadece attığınız adımların nereye gittiğini bilmelisiniz. Aşağıda sıraladığımız kar marjı yüksek iş fikirleri, kimileri kısa vadede kimileri ise gelecekte önemli paralar kazandıracak işlerden oluşuyor. Bu işlerden bazıları detaylı bir eğitim gerektirirken, kimileri temel düzeyde yapılacak bir fizibilite çalışmasından sonra hemen gerçekleştirilebilecek şekilde. Sizde aşağıdaki getirisi yüksek iş fikirlerine göz gezdirirken, bulunduğunuz şehre, sermayenize ve bilgi birikiminize göre değerlendirmelisiniz.

Organizasyon Firması/Şirketi Kurmak

Organiasyon İşi Yapmak İçin Neler Gerekli

düğün organizasyon işi yapmak

İlk bakışta daha çok dönemlik bir iş olarak dursa da, düşük sermaye ile yapılabilecek işlerin başında geliyor. Gösterişe meraklı bir topluma sahip olduğumuz için gün geçtikçe iş imkanlarının da genişlediği bir sektör olarak göze çarpıyor. İnsanların organizasyon firmalarına gösterdikleri ilgi son dönemde daha da arttı. Düğün, nişan, sünnet gibi törenlere, ilk diş, baby shower gibi çeşitli etkinliklerde girdi. Tabi bir kere oluyor en iyisi olsun diye yapılan düğün, nişan gibi organizasyonlarda insanlar parasal konularda da oldukça cömert oluyor. Bunların yanı sıra kurumsal kimliğe sahip bir çok şirkeler, üniversiteler, kurumlar, çeşitli etkinliklik ve seminerler için organizasyon firmaları ile çalışmaktalar. Bu tip organizasyonların senede bir defa yapıldığını düşünürsek yine ayrılan bütçede tatmin edecek düzeyde oluyor. Üstelik organizasyon işi yapmak isteyenler için KOSGEB tarafından devlet desteği de sunuluyor.

Marka Oluşturup İhracat Yapmak

Marka oluşturmak ticaret yapmak

İhracat yaparak zengin olmak

Türkiye’nin ihracat potansiyelinin çok yüksek olmasına rağmen bir türlü istenilen ihracat rakamlarını yakalayamamasının temel nedeni markasızlıktan kaynaklanıyor. Örneğin; dünyada fındık en çok ülkemizde üretilirken, fındıkla yapılan Nutella, çikolata gibi ürünlerde bir markamız bulunmamakta. Bunun dışında tekstil sektöründe de çok başarılı olmamıza rağmen, kendi markamızı oluşturmaktansa dünyaca bilinen markalara taşeronluk yapmaktan ileri gidemiyoruz. Kur ülke tarihinin en yüksek seviyelerinde seyrederken, döviz üzerinden para kazanabileceğimiz ihracat doğru yatırımla hayal bile edemeyeceğiniz kadar çok paralar kazandırabilir.

Telefon Teknik Servis ve Aksesuar Satışı

telefon tamir aksesuar dükkanı açmak

cep telefon servis dükkanı açmak

Gerek günlük yaşamda gerekse iş hayatında olmazsa olmazlarımız arasına giren akıllı telefonlardan çok az bir süre ayrı kalsak bire bir boşluğa düşüyoruz. Tabi telefonların kullanım yaşı bir hayli düştüğü için özellikle çocuklar tarafından büyük ilgi görmekte. Çocukların saatlerce oyun oynaması ve bilinçsiz kullanımı nedeniyle sürekli arızalanan telefonlar için tamir ücretleri de bir hayli tuzlu miktarda oluyor. Başta iletişim olmak üzere artık lüks değil zaruri bir zorunluluk olduğundan yatırmadan olmuyor. Bu nedenle telefon teknik servisleri de boş kalmıyor.

Telefondan Oynanılan Gerçek Para Ödüllü Bilgi Yarışmaları

Başlıklar1 Hadi Bilgi Yarışması2 Oyna Kazan Bilgi Yarışması3 Eleq Canlı Bilgi Yarışması4 Türkiye Yarışta Ödüllü Bilgi Yarışması5 Que Canlı Bilgi Yarışması Günün...

Her dönem müşterinin olduğu nadir sektörlerden birisi olarak göze çarpan telefon servisleri gerçekten tahmin edilenden çok daha fazla paralar kazandırıyor. Telefon fiyatlarının pahalı olması insanları ekran koruyucu, kılıf gibi çeşitli aksesuarları da satın almak zorunda bırakıyor. Sizinde bu işlere el yatkınlığınız ve merakınız varsa kısa süreli bir eğitimle ilerde kendi teknik servis dükkanınızı açabilir, teknik servisin yanı sıra da telefon aksesuarı satarak para kazanabilirsiniz.

AVM’de Stand Açarak Para Kazanma

Alışveriş Merkezi Kiosk Açmak

Alışveriş Merkezinde Stand Açma İş Fikirleri

İnsanların haftanın her günü akın ettiği, kalabalık mı kalabalık olan alışveriş merkezlerinde sizde bir stand açarak para kazanabilirsiniz. Kiosk adı verilen bu küçük dükkanlara hem normal bir AVM kirasından daha düşük kira ücreti öderken hem de alışveriş merkezinin en göze çarpan yerinde konumlanabilirsiniz. Bu minimal olan dükkanlarda hediyelik eşyadan, gıdaya kadar bir çok alanda satış yaparak gelir elde edebilirsiniz. Hatta örnek verecek olursak bu işi spor salonu önlerinde vitamin bar şeklinde açıp işletenlerde mevcut.

Ev Yapımı Yöresel Ürünler Satarak Para Kazanma

Katkısız ürünler yöresel dükkan açmak

Yöresel Doğal Ürünler Satışı Yaparak Para Kazanma

Organik, katkısız, doğal ürünleri satarak para kazanmanız mümkün. İlaçlı, katkı maddeli ürünlerin hayatımıza girmesiyle doğal köy ürünleri diye tabir edilen besinlere muhtaç kaldık. Zaten marketlerde köy yumurtası, köy peyniri diye özellikle belirtmeleri de bu yüzden. Sizde köyünüzde kendi ürettiğiniz, katkı maddesi kullanmadan yetiştirdiğiniz ürünleri çeşitli platformlar veya kişiler aracılığı ile satabilirsiniz. Günümüzde bu işi yapan insanlar var, belki sizde bu nedenle bu işe soğuk bakıyor olabilirsiniz ama hala ülkemizde yetiştiğini bilmediğimiz bir çok ürün var. Yaratıcılığınızı kullanarak, var olan bu sektörde olmayan ürünleri satarak sizde pazarın belli kısmından gelir elde edebilirsiniz.

Evde Örgü Örerek Para Kazanma

örgü bebek yelek yaparak satma

Örgü yaparak para kazanmak

Örgüye merakı olan insanlar için örgü örerek para kazanmak mümkün. Amigurimi adı verilen örgü oyuncaklardan, çeşitli kıyafetlere, liflere, şallara varan ürünlerden oluşturarak bunları satabilirsiniz. Üstelik örgü olan oyuncaklar uzmanlar tarafından plastik, kansere neden olan madde barındırmadığı içinde öneriliyor. İnstagram, Facebook gibi çeşitli sosyal medya platformlarında hesap oluşturarak ürünlerinizi tanıtabilirsiniz. Eğer örgü örmeyi bilmiyorsanız bunun için Halk Eğitim Merkezlerinde ücretsiz eğitimlerde veriliyor. Hem kendinizi geliştirebilir hem de ev bütçenize destek olabilirsiniz. Bu işi yapan özellikle kadınlar dükkan açarak veya tatil bölgelerinde turistlere satmak üzere açtıkları tezgahlarda güzel paralar kazanıyorlar.