İş Bankası Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

İş Bankası Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri

İş bankası havale eft

Türkiye’nin ilk milli bankası olarak ifade edilen İş Bankası 1924 yılında kurulmuştur. Bankanın ilk genel müdürü Celal Bayar olup iki şube ile hizmete başlamıştır. Ülke içerisindeki tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek, kredi ihtiyaçlarını karşılama, yatırımları finanse etmek ve ulusal tasarrufları harekete geçirmek gibi amaçlarla kurulan İş Bankası günümüzde bu alanlarda kapsamlı hizmet sunmaktadır. Tüm bankacılık işlemleri kısa süre içerisinde ve en iyi şekilde tamamlanmaktadır.

İş Bankası Havale Ücretleri

İş Bankası havale işlemleri kendi içerisinde şubeden, bankamatikten, internet şubesinden, telefon şubesinden, İşCep üzerinden ve çağrı merkezi ile havale olmak üzere çeşitlere ayrılır. Bu sayede herkes havale işlemlerini kendine en uygun kanaldan kolayca halledebilir. Şubeden yapılan havalelerde alınan ücretler 12 TL ile 70 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bankamatikten yapılan havale ücretleri 11 TL iken İşCep ile hesaptan hesaba havale 2.90 TL olarak ücretlendirilir. Bu tutar internet şubesi havaleleri için de geçerlidir. Telefon bankacılığı yoluyla havale yapılmak istendiğinde alınan ücret 6.5 TL’dir. Eğer havale TC ve KKTC şubeleri arasında yapılacaksa bu tutar 10 TL’ye çıkar.

İş Bankası EFT Ücretleri

İş Bankası EFT işlemleri tıpkı havalede olduğu gibi şube, bankamatik, internet ve telefon şubesi, İşCep ile çağrı merkezi yollarıyla yapılabilir. Bu işlemlerde genellikle en yüksek ücret şubeden yapılan EFT işlemlerinde alınır. Buna göre şubede hesaptan EFT ücreti 70 TL olarak belirlenmiştir. Bankamatik EFT 16 TL, internet şubesi EFT 6.50 TL, telefon şubesi EFT 7.50 TL, İşCep EFT 6.50 TL ve çağrı merkezi yoluyla yapılan EFT 70 TL olarak ücretlendirilir. Geç EFT yapılması durumunda bu ücretler biraz daha fazla olarak alınır.

İş Bankası Havale Ve EFT Saatleri

İş bankası aracılığıyla günlük havale ve EFT işlem limiti 100 000 TL olarak belirlenmiş olup şubeler aracılığıyla bu limitlerde değişiklik yapılabilir. Havale işlemleri haftanın yedi günü yirmi dört saat boyunca sorunsuz şekilde gerçekleştirilebilir. İş Bankası EFT işlemleri ise Merkez Bankası kaynaklı olduğundan dolayı 08.30 ile 17.00 saatleri arasında yapılabilir. Çoklu para aktarmada bitiş saati 16.30 olarak belirlenmiştir.