iOS 13 Güncellemesi Alacak iPhone Modelleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

iOS 13 Güncellemesi Alacak iPhone Modelleri

iOS 13 uyumlu iPhone modelleri

Her yıl yeni iPhone modelleriyle birlikte yenilenen işletim sistemini tanıtan Apple, eski nesil cihaz sahiplerini üzebilir. iOS 13 olarak gelecek olan yeni işletim sisteminde yine oldukça dikkat çeken yenilikler bulunuyor. iOS 13 ne zaman gelecek? iOS 13 güncellemesini destekleyen iPhone modelleri hangileri? gibi sıkça soruların yanıtlarına geçecek olursak; iOS 13’ün her yıl yaz aylarında düzenlenen WWDC 2019 yani Dünya Geliştiriciler Konferansı’n da tanıtılmasını bekliyoruz. Daha önce bu konferasın 3 ve 7 Haziran tarihleri arasında gerçekleşeceğini açıklayan şirketin sadece iOS 13’ü değil yeni iPhone modellerini de tanıtmasını bekliyoruz. Tabi sadece iPhone modelleri değil, Mac, iPad gibi diğer Apple ürünleri de yine bu konferansta tanıtılacak.

iPhone

Apple tarafından iOS yazılımı güncellendikçe özellikle eski iPhone modeli kullanıcıları; başta cihazın yavaşlaması, kasması ve ısınması gibi sorunlar nedeniyle oldukça şikayet etse de şirket bu duruma ne yazık ki tam olarak çare bulabilmiş değil. Zaten bir çok kişi tarafından bu olay bir pazarlama stratejisi olarak gösterilmekte. Bu yıl çıkacak olan iOS 13 hangi cihazlarla uyumlu olduğu hangi iPhone modellerine geleceği resmi olarak açıklanmış değil. Ancak piyasada ki söylemlere göre iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleri ne yazık ki iOS 13 güncellemesini desteklemeyecek.

Bir önceki ana sürüm olan iOS 12’yle de bazı eski modellere olan desteğini sona erdiren Apple, yazılımın gerektirdiği minimum gereksinimleri karşılayamadığı gerekçesiyle bu cihazlar için böyle bir karar alıyor. Tabi her kadar bu modellere iOS 13 güncellemesi gelmeyecek diye belirtsekte bu resmi olarak belli değil. Her zaman kullanıcılarını şaşırtmayı başaran Apple yine bir ters köşe yapabilir. Ancak her ne kadar ters köşe yapsa da iPhone 5, 5s, 5c modelleri için iOS 13’ün gelmeyeceği kesin gibi bir şey diyebiliriz.

iOS 13 İle Gelecek Yenilikler

Her yıl gerçekleşen ana sürüm güncellemeleri ile yeni bir telefon almışcasına heyecan yaratan Apple, bakalım bu yıl da beklentilere yanıt verebilecek mi? iPhone kullanıcıları için iOS 13’le gelecek en büyük yeniliğin ise “Karanlık Mod” olması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl macOS Mojave için getirilen “Karanlık Mod” bu özelliğin geleceğinin en büyük sinyali olabilir. Hatta bir yabancı şirket iPhone’larda karanlık modun nasıl olacağını daha iyi anlatabilmek için bir kaç konsept tasarım da yayınladı.

iPhone iOS 13 karanlık modu

iOS 13 yeni özellik karanlık mod

iOS 13 ile gelen yenilikler arasında bu sürümün hız konusunda iOS 12’ye oranla daha hızlı olacağı belirtiliyor. Siri üzerinde yaptığı geliştirmeleri de sürdüren şirket çok daha akıllı bir yapay zekaya sahip olan Siri’yi kullanıcılarıyla buluşturacak. İlk kez iOS 12 ile gelen “Dosyalar” özelliğini de daha kullanışlı hale getirecek güncelleme büyük bir heyecan yaratıyor.

  • Site İçi Yorumlar
  • Alperen Aydın3 sene önce
  • Uzun zamandır iPhone kullanıcısıyım, bu yılda xs aldım. Merakla bekliyorum ios 13 güncellemesini. İnşallah gelecek yenilikler arasında hücreseli kapatma falan daha güzel olur.