İNG Bank Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

İNG Bank Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri

ing bank havale eft

2007 tarihinden bu yana hizmet veren İNG Bank Eski köye yeni adet sloganıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’de lider tasarruf bankası olma amacıyla yoluna devam eden banka bireysel ve kurumsal müşterilerine dünya standartlarında finansal hizmetler sunmaktadır. Dijital bankacılıkta sürekli gelişme gösteren İNG Bank yeni nesil bankacılık düşüncesine sahiptir. Bu durum kendini havale ve EFT işlemlerinde de belli etmektedir.

İNG Bank Havale Ücretleri

Bankacılık işlemlerini kolay, zahmetsiz ve hızlı bir şekilde sunmayı amaçlayan İNG Bank yaptığı dijital dönüşümle havale ve EFT işlemlerini daha avantajlı hale getirmiştir. Bu durum ücret ve oranlarda da görülebilir. Buna göre İNG Bank havale ücretleri paramara’dan nakit karta para gönderme ve ATM’den kendi hesabına havale için ücretsiz, internet şubesinden ya da mobil bankacılıktan havale 3 TL’dir. Düzenli ya da ileri tarihli yapılacak havalelerde ise işlem başına 1.75 TL ücret alınır. ATM üzerinden başka hesaba havale ücreti ise 8 TL’dir. Bu ücretlere BSMV dahil edilmiştir. Tüzel müşteriler için toplu ödeme sisteminde havale ücreti 0.5 TL olarak belirlenmiştir.

İNG Bank EFT Ücretleri

Tıpkı havalede olduğu gibi İNG Bank EFT ücretleri de işlemin yapılacağı kanala göre farklılık gösterir. Buna göre ATM’den yapılan kayıtlı EFT 12 TL iken geç EFT 15 TL’dir.

İnternet şubesinden ve mobil bankacılıktan EFT ücretleri 6.75 TL, bu kanallar aracılığıyla yapılan geç EFT ücreti ise 9.5 TL olarak belirlenmiştir. Telefon bankacılığı kullanılarak EFT yapılmak istendiğinde ise ödenecek tutar 70 Türk lirasıdır. Geç EFT’de ise bu tutar 75 TL’ye çıkmaktadır.

İNG Bank Havale Ve EFT Saatleri

Bilindiği üzere bankaların havale işlemleri için saat sınırı yoktur yani yirmi dört boyunca istenilen saatte para transferi yapılabilir. İNG Bank EFT saatleri ise 09.00 ile 17.15 arasında belirlenmiştir. Bu saat aralığı içerisinde saat 16.00 ile 17.15 aralığında yapılan elektronik fon transferleri geç EFT kapsamına girmekte olup bunlar için ödenen ücret normale göre biraz daha fazladır. Yapılan işlem kısıtlamaları ile ilgili daha kapsamlı bilgi almak adına İNG Bank müşteri hizmetlerine ulaşılabilir.