HSBC Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

HSBC Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri

HSBC havale eft ücretleri

1990 yılı itibariyle Türkiye’de hizmet veren HSBC bireysel bankacılık, yatırım bankacılığı, kurumsal bankacılık ve birikim yönetimi gibi alanlarda faaliyet göstermektedir. Bu alanlara yönelik olarak banka şube, telefon bankacılığı, dijital bankacılık ve ATM gibi kanalları kullanmaktadır. İşlem yelpazesinin genişliği sayesinde günümüzde HSBC toplam 66 ülkede ortalama üç binin üzerinde ofisiyle çalışmalarına devam eder.

HSBC Havale Ücretleri

Hızlı ve az masraflı bir para transfer yöntemi olan havale yurt içindeki ya da yurtdışındaki banka alıcısına para gönderilmesi olarak ifade edilir. Özellikle kurumsal bankacılık alanında sıklıkla yapılan bu işlem için alınan ücretler farklılık gösterir. Eğer düzenli olarak havale yapılacaksa bunun için HSBC düzenli havale talimatı da verilebilir. Banka tarafından alınan havale ücretleri şube hesaptan isme havale 45 TL iken telefon bankacılığı, kasadan kendi hesabına havale, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık ile yapılan havaleler ücretsizdir.

 işlemin yapıldığı saate göre farklılık gösterir. Yani normal saatler arasında yapılan EFT için klasik ücretler alınırken geç EFT yapıldığında bu tutarlar biraz daha yüksek olmaktadır. Buna göre şube hesaptan EFT ücreti 50 TL, bireysel internet bankacılığı EFT 5 TL, mobil bankacılık EFT 4.50 TL, ATM bankacılığı EFT 10 TL olarak ücretlendirilir. Bu ücretlere yüzde beş oranında banka ve sigorta muamele vergisi de dahildir. Geç EFT için ise şube hesaptan 70 TL, mobil bankacılıktan 6.50 TL, ATM bankacılığından 13 TL ücret alınır.

HSBC Havale ve EFT Saatleri

HSBC hesapları arasında yapılan havale işlemleri yirmi dört saat boyunca gerçekleştirilebilir. Havale işlemleri daha geniş bir aralığa sahip olup HSBC EFT işlemleri için saat sınırı vardır. Buna göre elektronik fon transferi 09.00 ile 16.00 saatleri aralığında yapılır. 16.00 ile 17.00 aralığında yapılan elektronik fon transferi geç EFT kapsamına girer ve bunun için normalden birkaç lira daha fazla ücret alınır. Banka bu ücretlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yapılan transfer işlemini ücretsiz hale getirmek için en az 500 liranın üzerinde üç fatura ödeme talimatı verilmesi gerekir.