Halk Bankası’ndan Şehit ve Gazi Ailelerine Özel Vefa Kredisi | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Halk Bankası’ndan Şehit ve Gazi Ailelerine Özel Vefa Kredisi

Halk Bankası Özel Vefa Kredisi

Halk Bankası örnek oluşturacak muhteşem bir kampanya ile gazi ve şehit yakınlarını unutmayarak, onların ihtiyaçlarını gidermeleri için masrafsız kredi veriyor. “Türkiye’nin Vefalı Evlatlarına” sloganıyla Özel Vefa Kredisi adı altında Halk Bankası vatanımız için gözünü kırpmadan canını veren Mehmetçiklerimizin ailelerine, katıldığı hareketlerde gazi düşen vatandaşlarımıza, bireysel ihtiyaçlarını karşılamaları için kredi veriyor. Halk Bankası Özel Vefa Kredisi’nden kimler faydanabilir, vefa kredisinin özellikleri nelerdir gibi sorularınızın cevabına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Özel Vefa İhtiyaç Kredisi Nedir?

Halk Bankası tarafından verilen bu kredinin adı “Özel Vefa Kredisi”dir. Vatanımıza hizmet etmiş, ülkemizin birlik, beraberlik ve savunması adına göğüsünü siper eden şehit yakınlarına ve gazilere sunulmuş bir fırsat kredisidir. Vefa göstermek adına Şehit aileleri ile gazilerimizin bireysel ihtiyaçlarını gidermeleri için 50.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli masrafsız kredidir.

Özel Vefa Kredisinden Kimler Yararlanabilir?

Halk Bankası aracılığı ile sadece şehit belgesine sahip olan şehit aileleri ile birlikte muharip gazi ve malul gazi belgesi olan gaziler ve bu belgeleri ibraz edebilen müşteriler bu krediden yararlanabilmektedir. Şehit belgesine sahip olan şehit yakını olarak anne, baba, eş ve çocukları Vefa Kredisinden faydalanabilmektedir. Bu krediden kullanmak isteyen kişiler belirtilen belgelerle birlikte en yakın Halk Bankası şubesine giderek, başvuru yapmalıdır.

Özel Vefa Kredisinin Özellikleri

Şehit aileleriyle birlikte gazi ve gazi yakınları için kredi kullanma imkanı sunan bu kampanyanın özellikleri şu şekildedir;

  • Halk Bankası Vefa Kredisiyle birlikte şehit ve gazi yakınları en fazla 50 Bin Lira çekebiliyor.
  • 60 aya kadar vade imkanı veren bu kredide masraflar banka tarafından karşılanıyor.
  • Özel Vefa Kredisinde aylık %1,53 oranında faiz uygulanıyor.
  • Halkbank vefa kredilerinde tahsis ücreti alınmamaktadır.

Özel Vefa Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Halkbank Vefa İhtiyaç Kredisi başvurusu, Halkbank Şubelerinden yapılmaktadır. Vefa İhtiyaç Kredisi almak isteyenlerin Halk Bankası şubelerine giderken yanlarında götürmesi gereken başvuru evrakları ise;

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • Şehit yakınları için Şahadet Belgesi
  • Gaziler için ise Muharip Belgesi veya Malul Belgesi’dir.

Özel Vefa Kredisi Örnek Ödeme Tablosu

VEFA İhtiyaç Kredisi
 Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı (%) Tahsis Ücreti (TL) Taksit Tutarı (TL) Yıllık Maliyet Oranı (%)
10.000 60 1,53 276,37 24,3987

Tutar ve Ödeme Koşulları

10.000 TL kredinizi tahsis ücreti ödemeden, aylık 276,37 TL taksit tutarı ile 60 ay vade ve %1,53 faiz oranı ile alabilirsiniz.