Halk Bankası Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Halk Bankası Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri

Halk bankası havale eft

Halk bankası Türkiye’deki en eski bankalardan biridir ve 1933 yılından bugüne dek hizmet vermektedir. 1950 yılından itibaren gücüne güç katan banka Emlak Bankası ve Pamukbank’ı da bünyesine katarak yoluna devam etmiştir. Günümüzde hem yurt içinde hem de yurtdışında hizmet veren banka bireysel, kobi, ticari/kurumsal bankacılık alanlarında hizmet vermektedir. Özellikle sunulan dijital bankacılı hizmetleri havale ve EFT gibi işlemlerin hız kazanmasını sağlamıştır.

Halk Bankası Havale Ücretleri

Halk bankası havale işlemleri kendi içerisinde hesaptan hesaba, hesaptan isme, kasadan hesaba ya da isme, internet, mobil şube ya da müşteri iletişim merkezinden havale gibi çeşitlere sahiptir. Bunların her biri için alınan havale ücretleri birbirinden farklılık gösterir. Hesaptan hesaba yapılan havale ücreti 26 TL, kasadan hesaba 39 TL, kasadan isme ise 53 TL olarak belirlenmiştir.

İnternet üzerinden havale yapıldığında ödenen ücret 1.90 TL, Müşteri iletişim merkezinden havale 4.29 TL ve mobil şubeden yapılan havalelerde ise 1.67 TL ücret alınır. Bu ücretler BSMV hariç olarak belirtilir.

Halk Bankası EFT Ücretleri

Halk bankası havale ve EFT işlemleri için günlük işlem limiti olup bu tutar bireysel müşteriler için 150 000 TL’dir. Şirketler için EFT limiti ise 1 500 000 TL olarak ifade edilir. Bankadan nakit gönderilen EFT 53 TL iken hesaptan gönderilen EFT 46 TL olarak ücretlendirilir. İnternet ve mobil şubeden yapılan EFT için ise ücret 4.29 TL olup bu tutara BSMV ilave edilir. Müşteri iletişim merkezinden elektronik fon transferi yapılacağında ise 6.19 TL ücret ödenir.

Halk Bankası Havale Ve EFT Saatleri

Halk bankası havale ve EFT işlem saatleri Merkez Bankası, Menkul Kıymet Borsası ve karşı banka işlem saatleri dikkate alınarak düzenlenmektedir. Buna göre bireysel ya da kurumsal müşteriler ayırt edilmeksizin havale işlem saatleri için herhangi bir sınırlama yoktur, yirmi dört saat boyunca havale yapılabilir. EFT işlemleri ise 08.00 ile başlamakta olup 16.30’da son bulmaktadır ve tüm kanallar aracılığıyla gerçekleşir.  Bu saatlerin haricinde yirmi dört saat boyunca ileri tarihli EFT işlemleri de düzenlenebilir.