Garanti Bankası Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Garanti Bankası Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri

garanti bankası havale, eft

1946 yılından bu yana hizmet veren Garanti bankası 2019 yılında Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olarak ifade edilir. Toplam 922 şube ile hem yurt içinde hem de yurtdışında faaliyet gösteren Garanti Bankası sorumlu, şeffaf ve anlaşılır hizmet anlayışına sahiptir. Şube, internet, mobil, çağrı merkezi ve sosyal bankacılık platformları bankanın hizmet kanalları arasında yer alır. Bu alanlarda özellikle havale ve eft işlemleri sıklıkla yapılır.

Garanti Bankası Havale Ücretleri

İstenilen kişiye para göndermek için kullanılan havale ve EFT işlemleri için Garanti Bankası hem ücret hem de işlem kanalı yönünden çeşitli seçeneklere sahiptir. Aynı banka hesapları arasında yapılan işlemler havale olarak isimlendirilmekte olup bu işlem için herhangi bir ücret ödemeye gerek yoktur. Bu durum sadece Garanti Bankası için değil neredeyse tüm bankalar için geçerlidir. Ancak bu durumun istisnaları vardır. Örneğin yabancı paralı havale işlemleri için ekstra bedel çıkabilir.

 şubeden, internet bankacılığından, mobilden olacak şekilde yapılabilir. Bu işlemler nakit olarak yapılabileceği gibi kredi kartıyla da yapılabilir. Kredi kartından mobil ya da internet aracılığıyla yapılan EFT işlemleri için ücret 10TL olarak belirlenmiştir. Şubede hesaptan yapılan EFT ücretleri ise 75 TL’dir. İsteğe bağlı olarak hesaptan düzenli ödeme EFT talimatı da verilebilmekte olup bunun ücreti 4.05 TL’dir. Banka aracılığıyla yapılan EFT işlemleri için geç EFT seçeneği de bulunmakta olup bunun için alınan ücretler normal ücretlere kıyasla biraz daha yüksektir.

Garanti Bankası Havale Ve EFT Saatleri

Garanti Bankası havale işlemleri günün her saatinde yapılabilmektedir. Havale transferleri yirmi dört saat boyunca gerçekleşirken EFT için saat sınırı vardır. Saat 09.00’da başlayan elektronik fon transferi 17.15 itibariyle son bulur. Bu süre içerisinde yapılan havale ve EFT işlemleri için tutar sınırı bulunmakta olup bu tutarın esnetilmesi için şube ile görüşme yapılması gerekir. Verilen saat aralığında tüm bankacılık kanalları üzerinden işlem yapılabilir. Eğer işlem saatleri dışında transfer yapılırsa ilgili EFT bir sonraki iş gününe kalmaktadır. Örneğin Cuma günü yapılan EFT pazartesi günü hesaba aktarılır.