Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır? | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Evde Makale Yazarak Para Kazanmak

Yapmanız gerek ilk şey kaliteli yazı yazmak, kaliteli makale yazmak nasıl olur bunu öğrenmek lazım. Bunu öğrendikten sonra para kazanmak çok da zor değil, önemli olan kaliteli yazı üretmek.

Genelde alınan sipariş üzerine makale yazılır ve parada böyle kazanılır. Tabi iyi bir araştırma yapmak çok önemlidir. Köşe yazarları olarak yazılan yazıları incelemenizi tavsiye ederim. Aslında pek çoğu devrik cümlelerden ve bir sürü imla hatalarından oluşmaktadır ve genelde paragraf kullanılmaktadır.

İmla Kurallarına Hakim Olmak Çok Önemli

Evde makale yazarak nasıl para kazanılır diye düşüyorsanız öncelikle makale nasıl yazılır bunu öğrenmeniz gerekmektedir. Daha sonra mutlaka Türkçe imla kurallarına uymanız gerekmektedir. Cümleye anlam veren virgülün kullanılması ve kullanım yerinin iyi bilinmesi gerekmektedir.

İyi Araştırma Yapılmalı

İçerik yazılacak olan konu hakkında yani yazılacak olan makale konusu hakkında iyi araştırma yapmış olmanız gerekmektedir. Kurulacak olan cümleler çok uzun olmamalıdır ve okuyucuyu sıkmamalıdır. İnternet ortamında makale okurken insanlar genelde sabırsızdırlar bu nedenle yazı cümlelerinin uzun tutulmaması gerekmektedir.

Ara Başlıklar Kullanılmalı

Doğrudan anlatılmak istenen konuya girilmesi gerekmektedir. Cümleleri dolandırmadan anlatılmak istenen konu kısa ve net olarak açıklanmalıdır. Özellikle ara başlıklar kullanılması ve önemli noktalara vurgu yapılmalıdır. Ara başlıklar okuyucu ile iyi bir iletişim kurmanızı sağlayacaktır.

Ayrıca, bu ara başlıklar arama motorlarında sevilen bir durumdur. İnternet okuyucuları genelde makalenin tamamını okumak yerine ara başlıklardan istediği başlığı bulup aradığı konuyu okumaktadır.

Özgün İçerik Olmalı

Makale yazmanın en baştaki kurallarından bir tanesi de tamamen özgün yazmaktır. Yazdığınız makalenin öncelikle kesinlikle internet ortamında benzerinin olmaması gerekmektedir ve size ait olması yani içerik sizin tarafınızdan yazılıyor olması gerekmektedir.

Makale yazılacak konular hakkında iyi araştırma yapmış olmanız gerekmektedir Çünkü vereceğiniz bilgiler doğru olmalıdır. Teknik terimlerden mümkün olduğunda uzak durulmalı ve sade bir dil seçilmelidir.

Düzenli Bir Şekilde Çalışmaya Devam Edilmelidir

Düzenli bir şekilde makale yazılmalıdır. Giriş, gelişme ve sonucun düzgün ve tertipli olması gerekmektedir. Yazılan makalenin bitirildikten sonra mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir. Bazen yazarken fark edilmeyen hatalar okurken fark edilebilir ve düzeltilebilir.

Kaliteli İçerik En Önemlisi

Evde makale yazarak nasıl para kazanılır? Bunun son kuralı da kaliteli içerik üretmektir. Yüzlerce hatta binlerce kelime üretip kalitesiz yazı yazmaktansa, 500 kelime yazıp kaliteli üreterek de aynı parayı kazanılabilir. Makale siparişi veren kişiler makalelerinin özellikle özgün olmasını ve kopya olmamasını isterler. Bunun içinde yazıldıktan sonra bazı kopya kontrol programlarından yazdığınız yazıyı geçirerek kopyamı değil mi diye kontrollerini yaparlar.

Özün içerik üreterek ve kaliteli içerik üreterek piyasada aranılan bir makale yazarı olabilirsiniz. Aranılan bir makale yazarı olduğunuzda zaten ücret kısmı da buna göre kaliteli olacaktır. Birde aldığınız işleri zamanında teslim etmekte çok önemlidir. Bazı müşteriler verilen siparişlerin zamanında teslim edilmesinde çok hassas olabilirler ve onlar için bu durum çok önemlidir.

Öte yandan yazdığınız makaleleri, hazır makale satış sitelerinde satışa koyabilir ekstra para  kazanabilirsiniz. Ayrıca internetteki webmaster forumlarında satış yapabilir ve sipariş alabilirsiniz.