En Uygun Borç Kapatma Kredisi | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

En Uygun Borç Kapatma Kredisi

borç kapatma kredisi

Borç kapatma kredisi ile artık borçlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Kredilerin yapılandırılmasına ilişkin resmi gazetede BDDK düzenlemeleri ile tüketicinin borçlarını ödemesi artık kolaylaştı. Bu düzenlemeye göre artık borçlarınızı kapatabilir, bir bankada toplayabilir, yapılandırabilir ya da re finansman imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bu açıdan bankalar müşterilerine kolaylık sağlamaktadır.

Borç Kapatma Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

Bu kredilerden faydalanabilmek için borçların avukatlık ve icra durumuna düşmemeniz gerekir. Kredi notunuz yüksek ve tekrar kredi kullanabilecek durumda iseniz hızlı bir şekilde borç kapatma kredini edinip borçlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey a başvurmaktır.

Finans açısından mağdur durumda olanların borç kapatma kredisini kullanabilmeleri için bankacılık hizmetlerini kullanmış olmaları gerekir. Bankanın koşullarını yerine getiren müşteriler kredi puanları ve aylık sürekli gelirleri el verdiği ölçüde bu krediden yararlanabilirler.

Kimler Borç Kapatma Kredisinden Yararlanamaz?

Kredili mevduat hesabı ya da kredi borcu olmayan müşteriler ile kredi kartı olmayan müşteriler borç kapatma kredisinden yararlanamazlar.

Çeyiz Parası, Evlilik İkramiyesi Nedir?

Çeyiz parası Sosyal Güvenlik Kurumundan ölmüş olan anne veya babasının aylığını alan kız çocuklarına Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ödediği evlenme yardımıdır. Evlilik ikramiyesi...

Borç Kapatma Kredisine Nasıl Başvurabiliriz?

İlk olarak hangi bankadan borç yaptıysak o bankadan kredi yapılandırmasına karar vermeliyiz. Örneğin Finansbank’a borcumuz varken gidip de Akbank’tan borç kredisi çekmek pek de kolay olmayacaktır. Fakat borcunuz olan banka sizin borçlarınızı bir kredi altında toplamıyorsa bu durumda diğer bankalara başvurabilmemiz mümkün olur.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Türkiye genelinde düşündüğümüzde pek çok banka bu imkânı müşterilerine sunmaktadır. Bunlar arasında Şekerbank, Vakıfbank, INGBank, Qnb Finansbank, Akbank ve Ziraat Bankası gibi bankalar yer almaktadır. Bu bankalar müşterinin borçlarını araştırıp ne kadar krediye ihtiyacı olduğuna karar verdikten sonra borç kredisini müşterinin IBAN numarasına doğrudan yatırmaktadırlar. Bu yüzden ne kadar borcunuzun olduğu ve sicil kaydınız çok önemlidir.