En İyi Getirisi Olan Hisse Senetleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

En İyi Getirisi Olan Hisse Senetleri

Getirisi en iyi hisse senetleri

Yatırımcıların yakından tanıdığı terimlerden birisi olan “borsada hisse senedi almak” yerine göre güven vermekle beraber yerine göre de tehlike teşkil etmektedir. Hisse senedi, döviz ve altından daha meşakkatli bir yatırım olmakla beraber aynı zamanda daha kısa sürede daha çok kazanç sağlayabileceğiniz yatırım yollarından biridir. Tabi böylesine hassas bir yatırım metodu ile uğraşmak yatırımcısından da ayrıca bir özveri ister.

Her yatırımcı kendince bir strateji ile yatırımlarını yönetir. Hatta yatırımın ölçütü büyüdükçe araştırma şirketlerinden, danışmanlık bürolarından, ekonomistlerin açıklamalarından yardım almaya ve kendilerince bir fikir geliştirmeye çalışırlar. Hele ki Türkiye Borsası ise mevzu bahis yatırımcılar ister istemez bir yerlerden fikir alma ihtiyacı duyarlar. Aksi halde borsada önünü görmeden işlem yapmanın bedeli ağır sonuçlar doğurabilmektedir. Küçük yatırımcılar biraz daha özgür olduğu için direnç noktalarında grafikleri zorlamaktan korkmuyorlar fakat büyük yatırımcılar bu konuda biraz daha tedirginler ve haklı bir şekilde yatırımlarını güvendikleri hisselere pay etmek istiyorlar. Dolayısıyla BIST üzerinde en iyi getirisi olan hisse senetlerini takip etmek ve işlemlerini bu yatırım araçlarına yönlendirmek durumunda kalıyorlar.

2019’un Büyüme Potansiyeli En Yüksek Favori Hisseleri

Başlıklar1 1.1 Potansiyeli Yüksek Favori Hisseler Ne Zaman Alınmalı1.2 Büyüme Potansiyeli En Yüksek Favori Hisselerin Yatırımcı Tutumları İnsanlar...

En İyi Getirisi Olan Hisse Senetleri Hangileridir?

Yatırım ile ilgilenmeyen birisi bile ister istemez televizyon programlarından ya da çeşitli yayın kaynaklarından büyüme potansiyeli olan, getirisi yüksek hisse senetleri söylemine tanık olmuştur. Aslında burada bahsedilen büyüme potansiyeli o hisse senetlerinin önceki yıllarda gösterdiği trend(eğilim) grafiklerine ve güncel piyasadaki otoritelerden aldıkları değerlendirme notlarına bağlıdır. Bu ölçütlerde pozitif nitelik taşıyan hisse senetlerine potansiyel vadediyor denilebilmektedir. Bu bağlamda bahsettiğimiz yatırımcıların gözü her zaman favori hisse senetlerinin üzerinde olmuştur ve hatta olmak zorundadır. Aksi halde yatırımlarını gerektiği gibi yönetmezlerse adeta çöp olmalarına neden olan şey yatırımcıların kendileri olacaklardır.

Bu bilinçle hareket eden yatırımcılar özellikle şirketlerin paylaştığı temettü verilerini ve sonrasındaki gelişmeleri elde ettikten sonra ilk çeyrek raporlarına göre o seneye dair bahsi geçen hisse senetlerinin olası gidişatlarını analiz ederler. Burada son 3 – 5 yıllık tablo grafiği de önemli bir husustur. Beklenti notu yüksek olan, son 3 – 5 yıllık izlemler sonucu pozitif bir grafik veren hisseler beklenti içerisinde olduğumuz hisselerdir.

Tabi burada şundan bahsetmemek olmaz. Grafikler incelendiğinde olağan dışı koşullar mevcut değilse bir hissenin grafiği kolay kolay kendi periyodundan ayrı bir grafik çizmez, ancak yükseliş ivmesini koruyan ya da durağan bir hal almasına rağmen kaybettirmeyen ve pozitif bir trend yakalamaya çalışan hisseler kazandırdığı öngörülen hisselerdir.

Hisse Senetlerini Takip Etmenin Önemi Nedir?

Öncelikle iyi bir yatırımcı her zaman piyasa hakkında güncel değerlendirmeleri araştırandır. Bu değerlendirmeler elbette kısa vadede bilgi sağlıyor olsa da temel aldıkları veriler bir önceki yılların paylaşılmış sayısal analizlerine ve yaşanılan son gelişmelere aittir. Özellikle son gelişmelerin borsa üzerindeki etkisini doğru yorumlamak yatırım yapan kişinin borsa hayatının ömrünü belirlemektedir. En ufak dalgalanmalara dahi tahammülü olmayan bu durumu sürekli izlemek ve gerektiği zaman önlemlerin alınması zaruridir.

BIST üzerinde birçok hisse senedi mevcut fakat bunların içinde yıldızı parlayan sayılı isimler var ve bu isimleri tespit edip yakalamak ancak sürekli analiz yapan kaynaklar tarafından mümkün olmaktadır. Tabi burada yatırımcı kendisi de grafikleri inceleyerek gereken analizleri sağlayabilir fakat bu konularda profesyonel destek almak yatırımcılar için neredeyse gerek şarttır. Saatler içerisinde ülkeler arasındaki ilişkilerden tutunda en ufak bi’ yaptırım haberine kadar gündemi meşgul eden herhangi bir haber tüm verilerinizin alt üst olmasına sebep olabilir. Bu yüzden yatırımcı güvenilir kaynaklardan düzenli olarak takibini sağlamalı ve gereken abonelikleri almalıdır.

son yılların en çok kazandıran hisse senetleri

En İyi Kazandıran Hisse Senedi Analizli Önerileri

Son Yıllarda En İyi Getirisi Olan Hisse Senetleri

 1. Tüpraş, Türkiye Petrol (TUPRS)
  Bölge’de yaptığı yatırımlarla ilgi çeken TUPRS yatırımcısına kazandırması beklenen ve güvenilen değerli hisselerden.
 2. Ereğli Demir Ve Çelik (EREGL)
  Ereğli Demir Çelik yaptığı anlaşmalar ve aldığı yatırımlarla kazanacağı ve kazandırmaya devam edeceğinin sinyallerini veriyor.
 3. Çelebi Hava Servisi A.Ş. (CLEBI)
  Türkiye havalimanlarının mihenk taşı olmuş isimlerinden Çelebi Hava Servisi A.Ş. İstanbul Havalimanı(IGA)’nın açılmasıyla daha fazla değer kazanacağını düşündüğümüz isimlerden.
 4. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. (TCELL)
  Küresel çaptaki yatırımları ve ülke pazarındaki istikrarlı tutunuşu, kullanıcılarına sunduğu deneyimleri ve hali hazırda müşteri potansiyeli ile kazandıracağı konusunda yine güvenilen dişli isimlerden.
 5. Vestel Beyaz Eşya (VESBE)
  Ülke genelinde sunduğu hizmeti küresel piyasalara da aks ettiren ve büyüme yolunda hareketlerini sürdüren Vestel firmasının, Vestel Beyaz Eşya ile artan bir grafik çizmesi bekleniyor.
 6. Pegasus (PGSUS)
  İstanbul Havalimanı’nın faaliyete geçmesi ve Sabiha Gökçen’in farklı destinasyonlara sahip olacağı haberleri ile Pegasus’un hisselerinde görülen artışın önümüzdeki süreçte etkili bir ivme kazanacağı ve devam edeceği düşünceleri piyasada hâkim. İlk etapta yatırımcısına kazandıran Pegasus’un konumunu koruyacağı düşünülüyor.