Dünya’da En Çok Yatırım Yapılan En İyi Kripto Paralar 2019 | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Dünya’da En Çok Yatırım Yapılan En İyi Kripto Paralar 2019

en çok alınan kripto paralar

Son yıllarda herkesin ilgisini çeken, yeni nesil bir yatırım çeşidi olan kripto paralar artık her yatırımcının takip ettiği bir konumda. Özellikle piyasaya sunulduğu ilk yıllarda rağbet görmemesine karşın geçen yıllar içerisinde kat kat değer kazanan Bitcoin ile kripto paraların gücü anlaşılmış oldu.İşte bu sebeple artık yatırımcıların aklına a yatırım yapmak geliyor. Böylece kısa vadede bu dalgalı piyasadan kârlı çıkabilir ve yatırımlarını katlayabilirler.

Tabi bu piyasa getirdiği kadar sizden götürme potansiyeline de sahip. 2018 yılı boyunca kripto para piyasasında ki gözle görülen düşüş 2019 için birçok kişinin piyasaya girmesini tetiklemekte. Yatırımcılar zirve fiyatındayken alamadıkları kripto paraları bugün daha düşük fiyatlara satın alabilirler. Böyle bir piyasada akıllıca davranan ve zamanında yapması gereken hamleyi yapan yatırımcının kaybetmesi kolay olmayacaktır.

Kripto paralar denildiğinde aklımıza gelen isimlerden birkaçı Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin olmakta. Özellikle Bitcoin iniş çıkışlarıyla meşhur olmakla beraber yine en yukarıda, en çok değere sahip olan kripto para olma ünvanını taşımakta. Fakat dalgalanmaların yaşandığı bu piyasada kayıp vermek istemeyen herkes Dünya’da en çok yatırım yapılan en iyi kripto paralar üzerinden işlem yapmak için sürekli piyasayı takip etmekte ve ona göre işlemlerini yürütmektedir.

Kripto paralar ile ilgili bir diğer husus takibinin yapılamaz halde, “blockchain” teknolojisi ile dağıtılmış verilerde saklanıyor olması. Yani bu para birimini kullanıcıları var ediyor. Herhangi bir devlete veya kuruluşa bağlı olmadan sadece kullanıcıları tarafından desteklenen bir para çeşidi olan kripto paralar anonim olarak piyasada el değiştiriyor. Anonim diyoruz çünkü bu para çeşidinde tüm bilgi sayı ve harflerde saklı. Sizin sahip olduğunuz şey sizi anlatan bir kimlik numarası ve gerisi yok. Çok uzak değil, yakın tarihimizden de yakın; son 10 yıl içerisinde bir anda devleşen bir ekonomiden bahsediyoruz. Kripto Para ekonomisinden…

Yani; ortada bir parasal değer var -kimde olduğu belli olmayan- fakat çeşitli parçalar halinde piyasada dolaşıyor ve siz elinizdeki değeri talep ettiğinizde istediğiniz kişinin kimliğine ya da kendi kimliğinize tanımlayabiliyorsunuz. Ki bu parasal değer yıllar içerisinde kat ve kat artmış.

2019 Yılının İlk Çeyreğinde En Çok Kazandıran Kripto Paralar

Başlıklar1 2019’da En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri2 2019’da En Fazla Değeri Yükselen 35 Kripto Parası 2019 yılının ilk çeyreğini oluşturan Ocak...

En İyi Kripto Paralar Nelerdir

Birçok yatırımcının ilgilendiği bu sorunun cevabı sürekli değişkenlik gösterebilir. Bunun sebebi kripto para piyasasının sürekli değişkenlik gösterebilmesidir. Kullanıcılarının var ettiği bir piyasa her ne kadar bağımsız olsa da küresel piyasalardaki gelişmelere bağlı değişmekte ve bu değişimler normal para birimlerine oranla kat kat fazla olmaktadır. Yani beklediğiniz değer kaybı veya katkısıaşırı olabilir. Bu yüzden kripto paralar da kendi aralarında güvenilirliklerine göre tercih edilmektedir. Gelin 2019 yılı için favori kripto paralardan bahsedelim.

  • Bitcoin

Bitcoinpiyasaya ilk çıktığı yıllarda yüzüne bakılmazken şuan kripto paraların büyüğü konumunda. Son 1 yıl içerisinde düşüş yaşamasına rağmen bu düşüş onu yerle bir etmeye yetmedi ve halen talep görüyor. Fiyatı yükselmeden alınması gereken kripto paralardan olduğunu söyleyebiliriz.

  • Ethereum

Ether, piyasada Bitcoin’e alternatif olarak tanınan bir kripto para birimi. 2018’e nazaran geldiği son noktada yatırımcısına kayıp verdirmesine rağmen Ethereum’da önümüzde ki yıllarda kazandırması beklenen bir altcoin.

  • Ripple

Bir zamanlar yıldızı parlayan, merak ettiren bir isim olan Ripple şuan sessiz sakin bir seyir halinde. 2019 senesi başlangıcında ki konumuna göre artması öngörülen Ripple şuan ki durumuyla başlangıç düşünen yatırımcılar için ideal bir kripto para.

  • Litecoin

Bitcoin’in alternatifi olduğu zamanları eskide bırakan Litecoin şuan Ethereum’un hemen arkasında konumunu koruyor. Kendine has yatırımcısı olan Litecoin de yine başlangıç düşünen yatırımcılar için ideal bir konumda.

  • Bitcoin Cash

Ether ile aynı seviyeleri tutan Bitcoin Cash, 2019 içerisinde yatırım yapılabilecek kripto paralardan birisi. Özellikle şuan ki piyasa tutumu ve otoritelerin yaklaşımı BitcoinCash’in alınması yönünde.

Özetle 2018 – 2019 (1 yıllık) arası grafikleri incelediğimizde bahsettiğimiz kripto paraların birbirlerine benzer grafikler oluşturduklarını görebiliriz. Son 5 aylık süreçte yoğun bir düşüş yaşaması kripto paralara olan talebin artmasının da önünü açabilir bu yüzden grafiklerin pozitif bir trende bürünmesi kimseyi şaşırtmamalı.