Dolar, Euro, Döviz En Karlı ve En Yüksek Fiyata Nerede Bozdurulur? | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Dolar, Euro, Döviz En Karlı ve En Yüksek Fiyata Nerede Bozdurulur?

dolar euro bozdurma yüksek kar elde etme

Türkiye ekonomisinin içinde bulunduğu süreçten dolayı Dolar ve Euro fiyatları sürekli değişkenlik göstermekte. Peki en uyguna en yüksek karla döviz nerede bozdurulur diye hiç düşündünüz mü? Belki birçok yerde elinizdeki Dolar, Euro, Sterlin gibi mevcut paralarınızı bozdurabilirsiniz. Ancak bozdurduğunuz yere göre elinize geçen para miktarı da değişecektir. Bunun sebebi bu tip işlemlerde alınan komisyonlardır. Özellikle geçimini aldıkları bu komisyon ve kesinti ücretlerden sağlayan döviz büroları arasında da bu komisyon ücreti farklıdır.

Döviz al sat olarak bilenen, bu işlemi para kazanmaya yönelik kullananlar için ellerindeki dövizi en uygun yere bozdurmak çok önemlidir. Çünkü ne kadar yüksek fiyata bozdururlarsa o kadar çok para kazanmış olurlar. Bu nedenle en uyguna döviz bozdurma yerlerini en çok bu işi yapan insanlar takip eder. Kısacası en uyguna dolar veya euro gibi dövizi bozdurabilecekleri yerleri en iyi onlar bilir. Bu nedenle bizde bu yazımızda döviz en uygun nerede bozulur, dolar ve euro bozdururken nelere dikkat edilmelidir, en yüksek fiyata döviz nasıl bozdurulur gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Döviz Bozduracak Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Elinde Dolar, Euro, Sterlin vb. birimlerdeki dövizleri bozduracak olan kişilerin dikkat etmesi gereken bazı önemli şeyler vardır. Öncelik ülkemizde kur sürekli dalgalandığı için paranızı bozduracağınız zaman ilk olarak anlık kuru takip etmelisiniz. Bozduracağınız dövize göre “tcmb.gov.tr” sitesine girerek, TCMB Döviz Kurları bölümünden anlık kuru takip edebilirsiniz. Anlık kuru bildiğiniz için kendi hesapladığınız tutarla, parayı bozduracağınız yerde alacağınız tutarı karşılaştırmalısınız. Herhangi bir yanlış neticesinde olması gerekenden daha az bir miktara paranızı bozdurursanız bu sizin zararınıza olur. Bu uyarılarımıza bir yenisini ekleyecek olursak kesinlikle birden fazla banka şubesine yada döviz bürosuna sorarak fiyat almalısınız. Birçok yerin aldığı komisyon farklılık göstermektedir.

Döviz Bozdurulabilecek Yerler

En uygun fiyata döviz nerede bozdurulur sorusuna geçmeden önce elinizdeki dövizi nerelerde bozdurabilirsiniz öncelikle ona bakalım. Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de döviz bozdurmak için bir çok farklı seçenek bulunmaktadır. Döviz bozdurmak isteyenlerin uğraması gereken yerler sırasıyla bankalar, ATM’ler, kuyumcular, döviz büroları ve el altından bozan pekte güvenilir olmayan kişilerdir. Dövizinizi acil Türk Lirası’na çevirmeniz gerekiyor ve yakınlarınızda kuyumcu, döviz bürosu gibi yerler yok ancak sadece ATM varsa, banka kartınız olmadan da dövizinizi bozdurabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ATM’en kartsız işlem menüsüne girerek devam etmeniz. ATM’den kartsız işlem yaparak döviz bozdurma yöntemini çok zor durumda kalmadan kullanmamanızı öneririz. Çünkü ATM’ler kartsız işlemde döviz bozdurma da normalden daha fazla komisyon almaktalar. Ayrıca bankaların çalışma saatleri dışında yapılan işlemlerde anlık kura oranla banka kurları değişiklik göstermektedir.

Borsada En Çok Önerilen Kazandıracak Olan Hisse Senetleri 2019

Başlıklar1 Kazanacağı Muhtemel Olan Hisse Senetleri Nasıl Belirlenir?2 Hisse Senedi Seçerken Sektör Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?3 Borsada Uzun Vadeli İşlemler Yapın4 Büyük Borsa...

Döviz En Yüksek Karla Nerede Bozdurulur?

Dolarım var bozdurmak mantıklı mı, paramı Euro yaptım acaba yükselir mi gibi cümleleri özellikle son iki yıldır çevremizdeki kişilerden sıkça duymaktayız. Kurun sürekli dalganlanması, paramızın alım gücünü kaybetmesi, enflasyonun yükselmesi gibi faktörler insanları dövize yöneltti diyebiliriz. Tabi sadece döviz demek doğru olmaz bunun yanında altına da yatırım yapanlar var. İnsanlar paralarını dolar, euro yaparken günün sonunda yükselir bozdururum diye düşünüyorlar. Çeşitli bilgi ve öngörülere dayanarak alınan bu riskler sonucu insanlarımız döviz yapıp daha sonra bozduruyorlar. Döviz alırken genelde çoğu yerde aynı fiyattan yaparken bozdururken durum biraz daha farklı oluyor. Döviz alım ve satım işlemlerinde insanlarımızın aklına ilk gelen yerler döviz büroları olduğu için özellikle döviz bozdururken gereksiz komisyon kesintileri ödüyorlar. Peki en uygun fiyata döviz nerede bozdurulur?

Döviz büroları biraz daha esnaf işi olduğu için komisyon ücretleri de kendi aralarında çok fazla değişmektedir. Daha yüksek fiyata daha az komisyon ücreti ödeyerek döviz bozdurmak isteyen insanlar için bankaları öneriyoruz. Banka tercihinizi Devlet Bankalarından yana kullanmak sizin için daha avantajlı olacaktır. Kuyumcu, döviz bürosu gibi yerler örneğin 5 kuruş kesinti yapıyorlarsa bu miktar bankalarda 2 veya 3 arasında değişiyor. Tabi elinizdeki döviz miktarının büyüklüğüne göre karşınızdaki kurumla bu komisyon üzerinden pazarlık etme şansına da sahipsiniz.

Banka hesabınızdaki dövizi bozdurmak isteyenler, bankanızın mobil uygulamasını kullanarak ya da internet bankacılığı ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.