DenizBank Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

DenizBank Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri

Denizbank havale eft

Zorlu Holding tarafından yapılan satın almayla 1997 yılında hizmet vermeye başlayan Denizbank 212 yılına gelindiğinde Rusya’nın en büyük bankası olan Sberbank çatısı altında yoluna devam etmiştir. Günümüzde hem yurt içi hem de yurtdışı iştirakleri dahil toplam 753 şubeye sahip olan banka bireysel, kurumsal ve perakende müşterilerine dört bir yandan hizmet götürmektedir. Bu yönüyle Denizbank toplumun her kesimine ulaşan bir müşteri ağına sahiptir ve bundan dolayı banka bünyesinde havale ve eft işlemleri sıklıkla yapılır.

 havalenin yapılış şekline göre değişiklik göstermektedir. Genellikle şubeden yapılan havale ücretleri diğerlerine nazaran biraz daha yüksektir. Buna göre şube aracılığıyla hesaptan hesaba yapılan havale ücreti 40 TL iken kasadan isme havale 70 TL şeklinde ücretlendirilir.  Şubenin haricinde internet, mobil, iletişim merkezi, ATM, kiosk ve e- gişe ile de havale yapılabilir. İnternet şubesi ya da mobil şube ile yapılan havale ücretleri 2.75 TL olarak belirlenmiştir. Denizbank iletişim merkezi aracılığıyla isme ya da hesaba yapılan havale ücretleri ise 55 TL ve 50 TL şeklindedir. ATM aracılığıyla yapılan havalelerde ise isme ya da hesaba ayırt edilmeksizin 10 TL alınır.

 şubeden, internetten, iletişi merkezinden, kiosktan, ATM’den ve mobilden yapıldığında farklılık göstermektedir. Mobil ile yapılan EFT ücreti 4.5 TL olup eğer bu yolla geç eft yapılırsa bu durumda ücret 7 TL’ye çıkmaktadır. ATM ile eft yapılırken ücret BSMV dahil 15 TL olup geç eft için bu ücret 18 TL olarak belirlenmiştir.

Denizbank şubelerinden EFT yapılmak istendiğinde alınan ücretler 70 TL ile 90 TL arasında değişmektedir. Bu ücretlerin bazılarına BSMV dahildir. İnternetten eft ücreti ise 6 TL’dir.

DenizBank Havale Ve EFT Saatleri

Denizbank havale ve EFT saatleri incelendiğinde havale işlemlerinin istenilen saatte yapılabildiği görülür. EFT işlemleri ise hafta içi iş günü ile sınırlı olup başlangıç saati sabah saat 08.00 iken bitiş saati 17.00 olarak belirlenmiştir. Bu saatlerin dışında yapılan işlemler geç EFT kapsamına girer.