Citibank Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Citibank Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri

Citibank havale eft

Türkiye’deki faaliyetlerine kurumsal bankacılık ile başlayan Citibank 1975 yılından bu yana hizmet vermektedir. 1998 yılında ticari bankacılık faaliyetlerine de başlayan Citibank günümüzde altı kıtada yüzden fazla ülkede yer almaktadır. Bankanın hizmet kanalları içerisinde şubeler, Citiservice telefon bankacılığı ve CitiDirect internet bankacılığı vardır. Bu kanallar aracılığıyla müşterilerinin tüm bankacılık işlemleri sorunsuz şekilde gerçekleşmekte olup özellikle havale ve eft işlemleri kısa süre içerisinde tamamlanır.

Citibank Havale Ücretleri

Citibank çatısı altında bir hesaptan başka bir hesaba para göndermeyi sağlayan havale işlemleri için ücretler yapılan işlemin şekline göre farklılık göstermektedir. Citibank hem yurt içinde hem de yurtdışında gelişmiş şekilde faaliyet gösteren bir banka olduğundan dolayı uygulanan havale ücretleri değişkenlik göstermekte olup bunlarla ilgili detaylı bilgi banka şubeleri aracılığıyla alınabilir. Bankanın şube ağına ise internet sitesi üzerinden ulaşmak mümkündür.

Citibank EFT Ücretleri

EFT işlemlerine ayrı önem veren Citibank bu işlemlerin sorunsuz gerçekleşmesi adına otomatize bir sistem oluşturmuştur. Buna göre Citibank EFT sistemi Merkez Bankası’na bağlanmakta olup bu sayede meydana gelebilecek her türlü işlem gecikmesi ortadan kaldırılır. Böylece gelen tüm transferler hiç vakit kaybedilmeden hesaba aktarılır. Yapılacak olan hesap hareketlerini takip edebilmek için bankanın internet bankacılığı ya da elektronik bankacılık ürünlerinden yararlanılabilir. Burada yapılan her işlem için ücret bilgisine de yer verilmektedir. Bu ücretler 5 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. ATM aracılığıyla yapılan EFT işlemlerinde minimum tutar 15 TL olarak belirlenmiştir. Geç EFT durumunda alınan ücret normal saatler arasında yapılan transferler ücretlerine göre biraz daha yüksek olmaktadır.

Citibank Havale Ve EFT Saatleri

Havale bankanın kendi hesapları arasında yapılan bir transfer şekli olduğundan dolayı yirmi dört saat boyunca yapılabilir. Ancak Citibank elektronik fon transferi için saat sınırı bulunmakta olup bu işlemler hafta içi iş günlerinde saat 09.00 ile 17.00 arasında yapılır. Bu saatlerin dışında kalan EFT işlemleri ertesi iş gününe aktarılabileceği gibi geç eft durumu da tercih edilebilir. Bunlarla ilgili daha geniş bilgi almak ve saat güncellemesi yapmak adına banka şubesi ile iletişime geçilebilir.