Borsada En Çok Önerilen Kazandıracak Olan Hisse Senetleri 2019 | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Borsada En Çok Önerilen Kazandıracak Olan Hisse Senetleri 2019

2019 en çok önerilen hisse senetleri

Köşede bir miktar parası olan herkes parasını bir yerlerde değerlendirmek ister. Kimisi döviz kurlarına yatırım yaparken, kimisi gayrimenkul yatırımı yapar. Birde borsada yatırım yapmak isteyen insanlar vardır. Fakat sizlere önce borsada insanların neden para kaybettiğinden bahsetmek daha mantıklı olacaktır. üzerinde işlem yapan insanların yarısından çoğu boğa psikolojisi ile hareket etmektedir. Peki nedir bu boğa psikolojisi ve bizleri nasıl bir tuzağın ve çıkmazın içine çeker. Bir senet hakkında eğer çok fazla tavsiye yorumu ile karşılaşıyorsanız bu senede dikkatli yanaşmanız gerekebilir. İncelediğiniz hisse senedi ciddi bir çıkışın ardından kısa süreliğine ani bir artış yaşayabilir. Bu durum yatırımcıları yanıltma amacı ile ortaya çıkartılmış olup ani çakılış öncesindeki sözde zafer çığlıklarıdır. Bunu gören bilinçsiz yatırımcı bu senede yatırım yaptığında piyasada köpek balığı olarak adlandırılan büyük yatırımcıların hisselerini satın alır. Bu sayede büyük yatırımcı daha yüksek karlar ile senetten çekiliş yaparken ciddi çakılmaları küçük ve bilinçsiz yatırımcılar yaşar.

Kazanacağı Muhtemel Olan Hisse Senetleri Nasıl Belirlenir?

Eğer sizde böyle bir araştırma içerisine girdiyseniz büyük endekslere göz atmanızda fayda var. Bu büyük endeksler Nasdaq, BIST 100, DAX gibi endekslerdir. Bunların içerisindeki BIST 100 bildiğiniz üzere ülkemize ait olan Borsa İstanbul ‘dur. Bu endeks içerisinde ülkemiz içerisinde faaliyet gösteren ve belirlenen şartlara uyan 100 farklı hisse senedine erişebilirsiniz. Yukarıda sıralamış olduğum büyük endeksler içerisinden birinde bulunan hisse senedine yatırım yapmak, bilinmeyen şirketlere yatırım yapmanızdan daha mantıklıdır. Göz önünde olan senetler daha çok denetlenir ve sık incelenir. Bu yüzden ani batışlar, iflaslar ile karşılaşma olasılığınız en aza indirgenmiş olacaktır.

Borsa Nedir? Nasıl Oynanır?

Başlıklar1 Borsada fiyatlar nasıl şekillenir?2 Peki, Borsaya nasıl başlamalıyım?3 Kaç para yatırabilirim?4 Borsada ne alıp satabilirim?5 Hisse senedi tercih ettim, fiyatı sürekli...

Hisse Senedi Seçerken Sektör Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Eğer bir hisse senedi üzerine yatırım yapmak istiyorsanız senedini alacağınız şirketin bulunduğu sektörü araştırmanız sizin için mantıklı olacaktır. Genelde bir şirket gelişen bir sektör içerisinde faaliyet gösteriyorsa o şirketin senetlerinin yükselme oranı diğer sektörlere göre daha muhtemeldir. Tabi ki bu tarz bir araştırma içerisine girdiğinizde dönemin popüler ve gelişen sektörleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Emin olun borsada 2019 yılında en çok kazandıracak hisse senetleri genelde teknoloji sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlere ait olacaktır.

hisse senedi 2019 önerileri

uzun vadeli hisse senedi yatırım önerileri 2019

Borsada Uzun Vadeli İşlemler Yapın

Birçok kişi bu piyasaya kolay yoldan para kazanacağını düşünerek girer ve parasını bu sektör içerisinde batırır. Borsa tam olarak da bu yüzden borsada işlem yapacağınız zaman satın almayı düşündüğünüz senedi en ufak ayrıntısına kadar araştırmalısınız. Uzun vadede alım yaparak senetlerinizi satmadan beklemeye koyulmalısınız. Hiçbir şirket saatler ya da günler içerisinde kendini katlayamaz fakat uzun vadede, özellikle senedini aldığınız firma gelişen sektördeki bir firma ise, birkaç yıl içerisinde büyük değerler kazanması ve sizi yüksek karlara geçirme olasılığı yüksektir. Yatırım yaptığınızda senetlerinizi ve paranızı unutmanız doğru bir hareket olacaktır.

Büyük Borsa Dergilerini Takip Edin

Yatırımcılık üzerine yayın yapan yüzlerce dergiye internet sayesinde erişebilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz en büyük dergileri tercih ederek düzenli olarak büyük finans uzmanlarının yorumlarını ve yazılarını takip etmeniz olacaktır. Bu dergiler içerisinde özellikle büyük endekslerde bulunan hisse senetleri hakkında birçok bilgi bulmanız mümkün olacaktır.

2019 Yılında Önerilen Hisse Senetleri

  • AGHOL
  • ALARK
  • EREGL
  • LOGO
  • MPARK
  • SELEC
  • TCELL
  • THYAO
  • VAKBN
  • YKBNK

Vermiş olduğumuz bilgiler, tavsiyeler ve yapmış olduğumuz yorumlar sadece kendi düşüncelerimizdir. Bunları yatırım danışmanlığı olarak görmemenizi rica ederiz.