Bölgesel İstihdam Ofisleri Nedir, Ne İşe Yararlar? | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Bölgesel İstihdam Ofisleri Nedir, Ne İşe Yararlar?

bölgesel istihdam ofisleri

Bölgesel İstihdam Ofisi Nedir?

Önemli bir yapı olarak Bölgesel istihdam ofisi günümüzde özellikle iş aramakta olan vatandaşlara iş imkânı bulan, hazırlayan bir kurumdur. Bölgesel istihdam ofisi Büyük şehir bünyesinde meslek eğitimi vermekte olan İSMEK’ ten, Küresel Kent Akademisi’ne ve de Kent Enstitüleri de dahil olmak üzere bahsi geçen kurumlarla birlikte hareket eden ve ofise başvuran fakat herhangi bir mesleği olmayan kişilere yardımcı olmaktadır. Bölgesel istihdam ofisi herhangi bir mesleği bulunmayan kişilere yardımcı olmakta ve sertifikalarını dahi hazırlamaktadır. Sonrasında ise sertifikası olan kişilere bir yerde iş garantisi sunmaktadır.

Bölgesel istihdam ofisi evlerine ekmek götürmek isteyen vatandaşlara doğru iş bulmak konusunda ışık tutacak ve uzman kişiler ile çalışılmasına olanak sağlayacaktır.

İşverenin ve de iş gücünün bir araya getirilip, doğru meslek ve doğru işi arayan kişilere bir manada ışık tutacak olan bölgesel istihdam ofisleri Küçükçekmece’nin etrafında bulunan Beylikdüzü, Bakırköy, Esenyurt ve Avcılar’a hizmet vermektedir.

Sosyal sorumluluğun bilincinde olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan ve Türkiye içerisindeki büyük işsizlik sıkıntısına kayıtsız kalamayan Küçükçekmece Belediyesi, Bölgesel İstihdam Ofisi adında iş arayan insanlara bir geçim kapısı olabilecek bir yapıyı hayata geçirmiştir. Bölgesel istihdam ofisi Yeşilova Mahallesinde hizmet vermektedir. Bölgesel istihdam ofisi özellikle bölge halkı tarafından büyük ilgi ve alaka görmektedir.

Bölgesel istihdam ofisi ne işe yarar?

Artık iş arayanlar için de iş verenler içinde doğru insanı ve doğru yeri bulmak ve de çalışmak çok önemlidir. Bunun sebebi çalışanın ya da iş verenin ilk tercih olarak sürekli farklı insanlar ile çalışmak istememesi ve bir ömür boyunca iş hayatlarına devam edebilecekleri bireyler ile çalışmak istemeleridir. Bu durumu sağlaya bilecek en önemli yerlerden birisi de artık bölgesel istihdam ofisi olmaktadır. Bölgesel istihdam ofisi sayesin işverenler tam manasıyla aradıkları yeterlilik ve kalitedeki işçiye, işçiler ise tam manasıyla aradıkları işe ve işverene kavuşmaktadır.

Günümüz şartlarında bireylerin kariyer stratejileri şartlara göre değişkenlik göstermektedir. Çalışan kişiden stratejik bakımdan tam manasıyla bir verim elde etmek oldukça fazla önem taşımakta olmasından dolayı, bölgesel istihdam ofisi bünyesinde olabilecek her türlü yöntem ve de en yeni metotlar ile birlikte, işe aday olacak kişi test edilmektedir. Bölgesel istihdam ofislerinde kullanılan tüm bu metotlar ve yöntemler ile işe aday kişi daha net bir şekilde belirlenerek, oluşan sürecinin yürütülmesi sağlatılmakta ve çalışan tespiti en iyi şekilde yapılmaktadır.

Bölgesel istihdam ofisi iş ilanları

Bölgesel istihdam ofislerinden iş arıyorsanız özgeçmiş oluşturarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bununla beraber İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesine de iş başvurusunda bulunabilirsiniz. İBB ve iştirakler bünyesinde nasıl iş başvurusu yapabileceğiniz “https://isadresi.net/ibb-is-ilanlari-ve-is-basvurusu/” adresinde detaylı olarak anlatılmış.

Bölgesel istihdam ofislerinin İBB çabaları ile tüm İstanbul geneline en kısa sürede yayılacaktır. Sizler de iş arıyorsanız belirttiğimiz adresleri kullanabilirsiniz.