Bilgisayar Başında Para Kazandıracak 5 İş Fikri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Bilgisayar Başında Para Kazandıracak 5 İş Fikri

Hemen her gün bilgisayar başında vakit geçirenler için bu aktiviteyi kazanca çevirecek fikirleri derledik. Genellikle boş zamanlarınızı geçirmek için film – dizi izlemek, oyun oynamak gibi aktivitelerle kullandığınız bilgisayar ve interneti, bilinçli bir şekilde kullanarak para kazanabilirsiniz. Düzenli bir işiniz olsa dahi aylık gelirinize ek bir kazanç daha eklemek için aşağıda detaylı olarak anlattığımız 5 iş fikrine bakabilirsiniz. İlk aşamada belki sizi tatmin etmeyecek getiriler elde etseniz de zamanla sadece bilgisayar başından normal işinizde aldığınız maaştan daha fazlasını kazanabileceğinizi göreceksiniz.

1-Yazarlık Yaparak Makale Yazıp Satın

makale yazma, yazar olma

yazarlık yaparak para kazanma

İnternette bir çok birey, çeşitli konular ya da deneyimleri üzerine özgün yazılar yazarak, bu yazıları paraya çeviriyor. Eğer yazı yazmayı seviyor, bir konuyu size ait kelimelerle yalın ve anlaşılır bir şekilde yazıya dökebiliyorsanız bu işte hiçte zor değil. Üstelik bu işte belirli bir konu kısıtlaması da yok. Buraya kadar anladınız bir şeyler zihninizde canlandı ama aklınız da şu soru var “Yazdım ama nasıl para kazandıracak?” bu sorunuzu şöyle cevaplayalım. İnternet ortamında milyonlarca internet sitesi ve bu internet sitelerinin özgün içeriğe ihtiyacı var. Sizlerde yazmış olduğunuz makaleleri R10, wmaraci gibi webmasterların kullandığı forum sitelerinde satabilirsiniz.

Şu an için sektörde taban fiyatlar 100 kelime 1.5 şeklinde. Yani 300 kelimeden oluşan bir yazınızın değeri 4.5 TL ediyor. Forumlarda alınan kurallar gereğince alt limit 100 kelime 1.5 TL olduğu için daha düşük fiyata satmanız yasaklanmış. Kısaca ortalama bir hesap çıkaracak olursak günlük 1000 kelime yazacak olsanız günlük 15 TL aylık ise 450 TL gibi bir para kazanmış olacaksınız.

2-İnternet Üzerinden Ders Verin

Uzmanlık düzeyinde olmasa da iyi olduğunuzu düşündüğün bir yeteneğiniz varsa online ortamda bunu karşınızdaki kişiye öğreterek kazanç sağlayabilirsiniz. Örnek vererek anlatacak olursak, matematik konusunda bir çok konuya hakimseniz bir öğrenciye online ders anlatarak saatlik ders ücreti alabilirsiniz. Tabi bu matematikle kısıtlı değil, ister fizik olur ister kimya bu sizin sahip olduğunuz bilgi birikimine göre değişir. Ders verme denildiğinde akla ilk matematik, fizik gibi dersler gelse aslında bu kapsama makyajdan yemeğe kadar birçok kategoriyi dahil edebilirsiniz. Dediğimiz gibi bu tamamen sizin sahip olduğunuz yetkinlikle alakalı bir durum.

3-Sosyal Medya Alışverişi ile Kazanın

Sosyal medyayı sadece zamanınızı geçirip, eğlendiğiniz, fotoğraf ve video paylaştığınız bir sanal ortam olarak düşünmeyin. Eğer bilinçli bir şekilde sosyal medya kullanıcısı olursanız çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarında çok geniş kitlelere ulaşılabilindiği için bir çok firma reklam faaliyetlerini bu kanallar üzerinden sağlamakta. Sizde sosyal medyada büyük takipçi sayılarına ulaşabilirseniz, reklam yaparak ya da bu hesapların alım satımını yaparak para kazanabilirsiniz. Facebook sayfası, İnstagram, Tumblr ve Twitter hesabı bu alışverişlerde en çok tercih edilen siteler olarak göze çarpıyor. Sizde hesaplarınızı büyüterek bir çok sponsordan reklam karşılığı hem para hem de bedava ürün kazanabilirsiniz. Eğer reklam işi bana göre değil derseniz hesap alım satımı da yaparak, para kazanabilirsiniz.

4-Online Satış Yaparak Kazanç Sağlayın

Gün geçtikçe artan internet alışverişleri, online girişimcilerinde önünü açıyor. Üstelik çoğu insan e-ticaret olarak adlandırılan bu sistemi sabit işlerine ek olarak yapmakta. Sizde evde ürettiğiniz ya da çeşitli yabancı sitelerden ucuza getirttiğiniz ürünleri, n11, gittigidiyor, amazon, sahibinden gibi online alışveriş sitelerinde satabilirsiniz. Tabi sadece bu sitelerde değil kendi kuracağınız e-alışveriş sitenizde ya da sosyal medya sitelerinde dahi satabilirsiniz. Belki bu fikir size pek sıcak gelmemiş olabilir ama çoğu insan kullanmadığı eşyaları, eski kıyafetlerini ve daha bir çok şeyi internet üzerinden satıyor.

5- Twitch Yayıncısı Olarak Gelir Sağlayın

Twitch internet üzerinden canlı yayın yapma şansınızın olduğu bir platformken üstelik para kazanma imkanı da sağlıyor. Peki Twitch’den para nasıl kazanılır? Twitch’de para kazanmanın ana mantığı canlı yayın açarak, izleyiciler tarafından yapılan bağışlarla para kazanma üzerine kurulu. Özellikle oyun oynayarak büyük kitlelere ulaşan Twitch yayıncıları hem tanınıyor hem de çok güzel paralar kazanıyor. Tek yapmanız gereken ücretsiz bir şekilde sunulan bu platformda üyelik açarak yayın yapmaya başlamak.