Başarılı Kadın Girişimcilere En İyi Örnek ‘Sandallı Hatçe’ | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Başarılı Kadın Girişimcilere En İyi Örnek ‘Sandallı Hatçe’

Sandallı Hatice Teyze Başarı Hikayesi

Ev hanımlığını bir meslek olarak görmezsek, çalışmamasına rağmen çalışkan, cesaretli ve özgüvenli Hatice Teyze başta ev hanımları olmak üzere tüm kadınlara başarısıyla örnek oluyor. Bir çok ev hanımı kadın gibi gündüz kuşağından akşam dizilerine koşuşturmak yerine ev bütçesine katkıda bulunan Hatice Kormel, ülkemizin tatillerde en çok tercih edilen illerinden olan Antalya‘nın turistik Demre ilçesinin Üçağız Köyü’nde yaşıyor. Bölge halkı ona ‘Sandallı Hatçe’ diyor, tabi bunun bir sebebi var.

Yılda binlerce turistin geldiği bölgede, evinde yaptığı el emeği göz nuru el işlerini satan Hatice Teyze bunu biraz daha farklı yapıyor. Taner Kormel adındaki torununu yanına alarak her sabah sandala binip, başta Kekova Adası olmak üzere bölgedeki koylara gidiyorlar.Buralarda bulunan yerli ve yabancı turistlere kendi yaptığı yöresel ürünleri satıyorlar. Yöresel ürün demişken başta salça, ada çayı, incir olmak üzere takı, bileklik, geleneksel kıyafetler gibi ürünlerde bunların arasında yer alıyor. Bu ürünlerin hepsini sandallarıyla getirip satan Hatice Teyze hem bölgedeki hemde bölgeye gelen turistlerin sevgisini kazanmış durumda.

Örnek Başarılı Girişimci Sandallı Hatice Teyze

Sandallı Hatice Teyze hikayesi

Her gün sandalla gezerek, ürünlerini sattığı için lakabı olan Sandallı Hatçe de buradan geliyor. Akşamları ürünlerini hazırlayıp sabahları yola çıkan Hatice Teyze çalışkanlığı ile tüm kadınlara örnek teşkil ediyor. 15 yıldır bu işi yapan Hatice Teyze, torunu Taner’in hem kendisine yardım ettiğini hem de yazları harçlık biriktirmek için yaptığını söylüyor. Bu işten memnun olup olmadığı ve işlerin durumunun nasıl olduğu sorulduğunda ise şöyle cevap veriyor:

“Bu iş nasip… Dün eve elimiz boş döndük ama bugün şükür işler iyi. Ben bu işi 15 senedir yapıyorum ve halimden de gayet memnunum.”

Turistler ise yüzme molası sırasında teknelerine kadar gelen yöresel takı ve organik besinleri memnuniyetle karşılıyor.