Bankalar Dışında Zor Zamanlarda Acil Para Bulma Yöntemleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Bankalar Dışında Zor Zamanlarda Acil Para Bulma Yöntemleri

Banka Harici Borç Para Alınacak Yerler

Düzenli ve sigortalı olarak bir işte çalışanlar, ekonomik açıdan zor anlar yaşadıkları zaman gelir belgelerini alarak bankalara kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Fakat, ortaya çıkan acil para ihtiyaçları düşünülmeden bankalardan alınan kredi ve kredi kartları zamanında ödenmez ve bankalarla da sorunlar yaşanmaya başlanırsa, bu durumda bankalardan para bulmak neredeyse imkansız olacaktır. Bundan dolayı, bankalarla sorun yaşayan bu sebepten dolayı da herhangi bir kredi hizmeti alamayan kişilerin farklı yöntemlerde para bulmaya ihtiyacı olacaktır. Acil para yardımına ihtiyacım var diyorsanız ve bu ihtiyacınız için de bankadan çözüm bulamıyorsanız, aşağıda belirteceğimiz alternatif yollara başvurabilirsiniz.

Acil para yardımına ihtiyacım var diyenlerin genellikle bakıldığı zaman çok yüksek tutarlarda ihtiyaçlarının olmadığı görülmektedir. Bundan dolayı, bankadan hizmet alınamadığı taktirde başvurulan yöntemlere baktığımız zaman, senetle cep telefonu alanları, senet karşılığında borç para veren kişi ya da kurumları ve senet karşılığında altın veren kuyumcuları görebiliriz. Birçok şehirde uygulanan bu yöntemlerde bilinmesi gerekenler ve kişilerin nasıl para bulacaklarını da şu alt başlıklar ile inceleyebiliriz.

Senetle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Acil para yardımına ihtiyacım var diyenlerin büyük bir kısmı ilk olarak senet karşılığında cep telefonu almayı, sonrasında da bu cep telefonu satarak nakit ihtiyaçlarını karşılama yoluna gitmektedir. Öncelikle belirtmeliyiz ki telefon alım satımı ile para bulmak isteyenlerin uygulayacağı iki farklı yöntem vardır. Bunlardan ilki, yaşanılan bölgede senet karşılığında size cep telefonu satacak firmalara başvurmaktır. Buralardan aldığınız telefonlara karşılık olarak belirli vade sürelerine göre senet hazırlanacak ve sizlere imzalatılacaktır. Sıfır bir cihaz aldığınızdan dolayı farklı bir mağazaya gittiğinizde ya da internet üzerinden telefon satışı yapabileceğiniz site ya da uygulamalara telefonun ilanını koyduğunuz zaman, kolaylıkla satış işlemi yapabileceksiniz. Burada telefonu aldığınız fiyatın aynısına satış yapabilir ya da çok az bir fiyat indirimi ile cihazınızı satabilirsiniz.

Telefon alım satım yöntemi ile yapacağınız para bulma işleminde bir diğer yöntem de operatör firmalarının senetsiz ve taksitli olarak sunduğu telefonlardan faydalanmaktır. Bu telefonlar faturalı hat kullanıcılarının aylık faturalarına eşit taksitler ile sunan operatör firmaları, 36 aya kadar vadelendirerek telefonları sizlere sunmaktadır. Birçok kişi banka kredi notu ile bu işlemi yapabildiğini düşünse de, durum tam olarak bunu ifade etmemektedir. Kullanmış olduğunuz telefon faturasını ne kadar zamanında ödemişseniz, firmanızın size vereceği puan kredi notundan bağımsız olarak belirlenecektir. Eğer bu puanınız yeterliyse, kolaylıkla telefon alarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Senet Karşılığında Altın Veren Kuyumcular Nasıl Bulunur?

Senet karşılığında altın alıp satma yöntemi, acil para yardımına ihtiyacım var diyenler için çok uygun bir alternatiftir. Şuan her ne kadar reklamları yapılmasa da, bu yöntem birçok kuyumcu tarafından uygulanmaktadır. Ama, kimlere senet karşılığında altın verileceği konusunda da seçici davranıldığını bilmeniz gerekmektedir. Kuyumculara başvurduğunuz zaman, maaşınıza ya da çalıştığınız kuruma göre sizlere farklı miktarlarda altın verilebilir. Belirlenecek olan taksit sayısına göre de senetleri imzalarsanız, kısa bir sürede para ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.

Kuyumcuların bazıları senet karşılığında altın verirken, kişilerin altınları mı yoksa altınları bozdurduktan sonra parasını mı kullanacaklarını öğrenmek istemektedir. Eğer sizin para ihtiyacınız olduğunu kuyumculara yöneltirseniz, herhangi bir şekilde fiziki altın teslimatı olmadan, aldığınız altına karşılık gelen para, altının kuyumcularda alış fiyatına göre hesaplanıp sizlere teslim edilebilecektir.

Sigortasız Çalışanlara Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi çekebilmek, eski zamanlara nazaran artık çok daha kapsamlı bir hal almaktadır. Başvuru kanallarının gün geçtikçe daha da artmasına rağmen, bankalar...

Kuyumculardan alacağınız senet karşılığındaki altınlarda ödeme planı birkaç farklı şekilde uygulanabilmektedir. Bunlardan ilki, altının o günkü fiyatına göre yapılan hesaplamalar ile, bir diğeri ise altının gramına göre yapılan hesaplamalardır. İlk yöntemde, ne kadar altın almış olursanız olun altının fiyatının düşmesi ya da yükselmesi size herhangi bir fayda ya da zarar sağlamayacaktır. Ama, altının gramına göre bir ödeme planı çıkarılmışsa, bu durumda altın fiyatlarının artması ile birlikte daha fazla ödeme yapacaksınız. Fiyatların düşmesi ise ödemelerinizi miktarını azaltacaktır.

Senet Karşılığı Kredi Almak Güvenli Mi?

Acil para yardımına ihtiyacım var şeklinde araştırma yapan bireylerin karşısına birçok kez senet karşılığında kredi verildiğine dair paylaşımlar çıkmaktadır. Bu ilanları gören kişilerin aklına gelen ilk durum ise, bu kredi vereceğini iddia eden kişilerin tamamen birer tefeci olduklarıdır. Öncelikle bu doğru bir tespittir. Fakat, son dönemlerde bazı kurumsal firmalar, kendi sermayeleri ile kişilerin finansman ihtiyaçlarını karşılamakta, tıpkı bankalarda olduğu gibi belirli faiz oranları ile de sizlere hizmet sunmaktadır. Ama en başta da belirttiğimiz gibi, bireysel olarak işlem yapan kişilerin büyük bir çoğunluğu tefeci olabilecektir. Bundan dolayı size senet karşılığında kimin para vereceğini iyi bir şekilde araştırmalısınız.

Hangi Yollardan Acil Para Bulabilirim?

Acil para yardımına ihtiyacım var diyenlerin başvuracakları yöntemlerden en çok tercih edilenlerini bu şekilde sıraladık. Bu yöntemlere ek olarak, ihtiyaçlarınızın türüne göre de yol izleyebilirsiniz. Eğer ihtiyacınız olan parayla herhangi bir borç ödemeyecekseniz ve bunun yerine beyaz eşya gibi evinizin ihtiyaçlarına yönelik bir alım işlemi gerçekleştirecekseniz, hiçbir şekilde bu yöntemlerle vakit kaybetmemelisiniz. Şuan Türkiye’nin birçok yerinde, beyaz eşya mağazalarında yapılacak olan alışverişlerde senetli bir şekilde işlem yapılabilmektedir. Firmalara başvurduğunuzda kredi kartı kullanmadığınızı ve senet karşılığında belirli taksitler ile ürün almak istediğinizi belirtirseniz, sizlere yardımcı da olunacaktır. Aynı zamanda faydalanacağınız bu yöntemde herhangi bir faiz de uygulanmayacaktır.