Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

ipotekle ihtiyaç kredisi veren bankalar

Bireysel kredi paketleri arasında çokça başvuru yapılan ihtiyaç kredilerinde, genel itibari ile üst limit olarak 50 bin lira belirlenmiştir. Bu üst sınıra kadar yapılacak tüm başvuru işlemlerinde ise, yasal düzenlemeler gereği 48 aya kadar vadelendirme seçenekleri bulunmaktadır. Bankanın sunmuş olduğu bu kredi ve özelliklerinden faydalanmak isteyenlerin ise, bir takım şartları yerine getirebiliyor olması gerekmektedir.

Kısaca bu gerekliliklere bakacak olursak; başvuru işlemlerinde kişilerin nüfus cüzdanlarının ya da pasaportlarının yanlarında bulunması, alacakları kredi için gelir durumlarını gösterebilecekleri gelir belgelerinin yanında olması ve bunlara ek olarak da banka sicillerinde kredi almalarına engel oluşturabilecek durumların bulunmamasını sayabiliriz. Eğer gelir durumunuzda yazılı olan değer, üst limitlerde bir kredi alabilmenize imkan tanımıyorsa, bu durumda ipotekli ya da bunun gibi özel kredi başvurularında bulunabilirsiniz. 2017 yılı içerisinde tüketicilerin üst sınırlarda yapacakları kredi başvurularında en çok tercih ettikleri yöntem ise araç ipotekli kredi başvurusudur.

Araç ipotekli kredi başvurusunda bulunacak olan kişiler, yine aynı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. İpotek işlemi, gelir durumunun daha üzerinde bir kredi başvurusu yapılacağında ya da kredi notunda istenilen rakamların karşılanamaması durumlarında tercih edilmektedir. Bu tarz bir başvuru ile, vade süresi tamamlanana ve borcun tümü ödenene kadar, araç bankaya ipotekli olacaktır. İpotek işlemi sonrasında verilen kredinin kolaylaşmasındaki sebep ise, bankanın ödeme yapılacağına dair, araçlarınızı teminat olarak kabul etmesidir.

Araç İpoteği ile Kredi Veren Bankalar

taşıt ipotek vererek kredi almak

Hangi Bankadan Araç İpotekli Kredi Alınabilir?

Ülkemizde bankaların sayısı her ne kadar fazla olsa da, araç ipotekli kredi alabileceğiniz bankaların sayısı biraz kısıtlıdır. İpotekli olarak verilen kredilerin büyük bir kısmı konut kredilerinden yana olmakta ve yalnızca satın alınan evin ipotek edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Bundan dolayı, borcunuza karşılık aracınızı ipotek ettirebileceğiniz bankalar Akbank ve Vakıfbank’tır. İki bankanın da şuan için geçerli olan kredi paketleri bulunmaktadır. Hem Akbank hem de Vakıfbank’ın hazırlamış olduğu bu kredi paketinden ise, yalnızca banka şubelerinden yapacağınız başvuruların hemen ardından faydalanabileceksiniz.

Akbank Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi

Akbank’ın sunduğu araç ipotekli kredi paketinde, şartlar kişiler için biraz ağır olabilir. Çünkü, söz konusu ipotek işlemi için bankaya sunulan aracın hem model hem de markasının banka tarafından belirlenen listede yer alması gerekmektedir. Eğer bu listede yer alan bir araca sahipseniz, diğer şartları tamamlamanız ile birlikte, Akbank şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Bu kredi paketinde bankanın belirlediği şartlar şu şekildedir.

 • Kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekiyor.
 • Risk ve istihbarat raporu sorgulamasının ardından, herhangi bir olumsuzluk durumunun ortaya çıkmaması gerekmektedir.
 • Gelir belgesi kesinlikle banka şubelerine sunulmalıdır.
 • Aylık ödenecek kredi taksiti, hane halkının aylık gelirinin yüzde ellisinden fazla olamaz.
 • Kişilerin kriterlerine bağlı olarak hayat sigortası yaptırmaları gerekebilir.

Bu şartlar ile birlikte başvurular alınırken, talep edilen ihtiyaç kredisi limiti ve vade süresine bağlı olarak da faiz oranları belirlenecektir.

İşyeri İpoteği İle Ne Kadar Kredi Alınır?

Başlıklar1 İşyeri İpoteği İle Kredi Alma2 İşyeri Potansiyeli ve Büyüklüğü Kişiler belli aralıklarda dönem dönem maddi sorunlar yaşıyor. Zaman zaman da işlerini...

Vakıfbank Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi

Yüksek tutarlardaki ihtiyaçlarınız için geliştirilen araç ipotekli kredi paketinde, üzerinize kayıtlı olan aracı Vakıfbank’a rehin göstermeniz halinde, finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabileceksiniz. Vakıfbank tarafından hazırlanan bu kredi paketinde bilinmesi gerekenler şu şekilde özetlenebilir.

 • Başvuru işlemlerinde nüfus cüzdanı ya da sürücü belgenizin aslı veya fotokopisi ile banka şubelerine gitmelisiniz.
 • Çalışan kişiler kurumlarından gelir belgelerini, emekli olan kişiler maaş aldıkları bankadan onaylı bir şekilde verilen maaş hesap ekstrelerini ve kendi işletmesinden gelir elde edenlerin de ticaret sicil kayıtları ile vergi levha örneklerini yanlarında bulundurmalıdırlar.
 • Başvuru sırasında talep edilen belgelerden diğerleri ise, ipotek edilecek aracın ruhsatı veya fotokopisi, ikametgah belgesi ve başvuruda bulunan kişinin adına kayıtlı olan ve en son döneme ait doğal gaz, elektrik, su veya internet faturasının aslı ya da fotokopisi.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz maddeler, araç ipotekli kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin banka şubesinde yanlarında bulundurmaları gerekenleri işaret etmektedir. Kredi paketindeki detaylar ise şu şekildedir.

 • Vade süresi en fazla 48 aydır.
 • Kişilerin düzenli gelirinin olması ve istihbarat raporlarının da olumlu sonuçlanması gerekmektedir.
 • İpotek edilecek aracın kasko sigortası, doğrudan Vakıfbank tarafından yapılacaktır.
 • Kişilere hayat sigortası yapılacaktır.

Bu şartların kabul edilmesi ve istenen belgelerin bankalara sunulmasının ardından, kişiler araç ipotekli kredi imkanlarından faydalanabilecektir.