Anadolubank Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Anadolubank Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri

anadolu bank havale eft

Bankacılık sektörünün dinamik, genç ve yenilikçi bankaları arasında yer alan Anadolubank 1997 yılında HABAŞ tarafından yapılan satın almayla birlikte hizmet vermeye başlamıştır. Başlangıçta üç şubesi olan banka giderek gelişme göstermiştir. Temel bankacılık hizmetlerine ek olarak bireysel, ticari ve perakende bankacılık alanlarında da hizmet veren Anadolubank Türkiye’nin kobi bankası olmayı hedeflemektedir.

Anadolubank Havale Ücretleri

Hem Anadolubank hesabından hem de hesap olmadan havale yapılabilmekte olup bu işlem internet şubesi aracılığıyla geçekleştirildiğinde 4 TL ücret alınır. Ödenen bu ücret kurumsal, bireysel ve ortak işlemler için aynıdır. Düzenli havale talimatı verildiğinde de tutar değişmemektedir. Yapılan havale bankanın hesabına yönelik olduğundan dolayı işlem ücretleri daha düşük olmaktadır. Havale işlemlerinde ücretle birlikte tutar sınırı da belirtilmekte olup internet bankacılığı aracılığıyla günlük üst limit 25 000 Türk lirasıdır.  Bu limit değişiklik talepleri ile ilgili olarak banka şubesine başvuru yapılabilir.

 internet bankacılığı için tıpkı havalede olduğu gibi 4 TL olarak belirlenmiştir. Anadolubank aracılığıyla başka banka hesaplarına para göndermeyi sağlayan EFT işlemleri şube, internet bankacılığı, telefon bankacılığı gibi kanallar aracılığıyla yapılabilir. Bu işlem için ödenecek ücret sabit olup ek bir masraf talep edilmemektedir.

Anadolubank Havale Ve EFT Saatleri

Anadolubank havale ve EFT saatleri birbirinden farklıdır. Eğer havale yapılmak isteniyorsa bu işlem yirmi dört saat boyunca yapılabilir. Ancak EFT yani başka bir banka hesabına para gönderme işlemlerinde saat sınırı bulunmakta olup bu saatler 08.00 ile 17.00 olarak belirtilmektedir. Ayrıca EFT için bu saatler arasında tutar sınırı da vardır. Buna göre EFT alt limiti 1 TL üst limiti ise 25 000 TL olarak belirlenmiştir.

Havale ve EFT gibi transfer işlemlerinin daha kolay yapılabilmesi adına Anadolubank müşterilerine toplu havale ve EFT imkanı da sunmaktadır. Hızlı ve toplu şekilde yapılan bu transfer işlemi ile şirket üzerindeki operasyonel yoğunluğun hafifletilmesi amaçlanmaktadır. Bu işlem elektronik ortamda dosya transferi yoluyla yapılır. Kullanılan ödeme sistemi yapılan işlemin sorunsuz ve güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlar.