Akbank Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

Akbank Havale – EFT Ücretleri ve Saatleri

Akbank havale eft

30 Ocak 1948 tarihinde Adana’da kurulan Akbank’ın kuruluş amacı bölgedeki pamuk üreticilerine finansman sağlamaktır. 1954 yılına gelindiğinde genel müdürlüğünü İstanbul’a taşıyan banka zaman içerisinde hızlı bir gelişme göstermiştir, geniş müşteri ve ürün portföyüne ulaşmıştır.

Akbank Havale Ücretleri

Para transferi işlemlerini kısa süre içerisinde halleden Akbank havale ve eft ile konusunda gelişmiş seçeneklere sahiptir. Özellikle havale işlemlerinde hangi para birimi olduğuna dikkat edilmeksizin bir Akbank hesabından başka bir Akbank hesabına aktarma yapılabilir. Bu işlemi yapabilmek için gönderim yapılacak olan hesabın IBAN numarasını bilmek yeterlidir. Eğer bu kişiye daha sonra tekrar transfer yapılacaksa gönderim bilgileri kaydedilerek bir sonraki transfer daha kısa süre içerisinde tamamlanabilir.

Havale yapabilmek için banka şubesine gitmeye gerek yoktur. Şubenin yanı sıra Akbank direkt mobil, Akbank direkt internet üzerinden, Akbank telefon şubesinden ya da Akbank ATM’lerinden tüm havale işlemleri yapılabilir. Ücretler seçilecek olan kanala göre değişmektedir. Şubeden yapılan havale 44 TL, Akbank Direkt havale 3TL, çağrı merkezi üzerinden havale 50 TL ve ATM aracılığıyla havale 12 TL olarak belirlenir. Bu fiyatlar havalenin içeriğine göre de değişmekte ve sürekli güncellenmektedir.

Akbank EFT Ücretleri

Akbank hesap üzerinden başka banka hesaplarına yapılan Türk lirası transfer işlemleri EFT olarak isimlendirilir. EFT için illaki bankada hesabın olması gerekmez. EFT yapılan kanallar havale ile aynıdır. Bunların çeşitli olması uygulanan ücretlerin de çeşitlilik göstermesine neden olur. Nakit gönderilen EFT için ücret 75 TL, Akbank direkt mobil/Akbank Direkt internet üzerinden EFT 6.75 TL, çağrı merkezi üzerinden EFT 60 TL olarak ifade edilir. İsteğe göre ileri vadeli EFT de yapılmakta olup bunun için uygulanan ücretler farklılık gösterir.

Akbank Havale Ve EFT Saatleri

Akbank havale ve EFT saatleri konusunda saat aralığını geniş tutmaktadır. Buna göre Akbank hesabına para gönderme yani havale işlemleri yirmi dört saat boyunca yapılabilir. Başka bankaya para gönderme yani EFT (elektronik fon transferi) işlemleri ise 00.00 ile 17.15 saatleri arasında yapılmaktadır. Bu saatten sonra yapılan işlemler ertesi iş gününe kalmaktadır.