3 Adımda Yatarak Nasıl Zengin Olunur? | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

3 Adımda Yatarak Nasıl Zengin Olunur?

yatarak nasıl zengin olunur

Zengin olma evresi her insanın aklından çoğu kez geçmiş hatta rüyalara kadar uzanmıştır. Kemal Sunal filmlerinden örnek verecek olur isek “Milyoner” talih kuşunun bize konmasını bekleme evresi gerçekten zor olsa gerek çünkü insanlar hayaller ile zengin olduğu tek yer rüyalarıdır gerçek zenginler azim ile inandıkları şey için savaşınca olanlardır. Sizde buraya kadar araştırmanızı yapmış ve şu an bu makaleyi okuyor iseniz demek ki ilk adımları doğru atmış oluyorsunuz. Peki asıl soru şu çalışkan değilsiniz ve yatarak nasıl zengin olurum diye düşünüyorsanız önce bir örnek vererek size 3 adımda sizi zenginliğe götürecek tavsiyeler vereceğiz.

Ali Baba kurucusu Jack Ma katılmış olduğu bir referans içerisinde şu sözleri çok güzel bir örnek;

alibaba kurucusu jack ma kimdir

Alibaba sitesi kurucusu Jack Ma

Bir maymunun önüne muz ve para koyarsanız maymun muzu doğal olarak seçecektir bilmez ki para ile daha çok muz alacağını ve yine bir insanın önüne devlet kadrosu işi ile kendi işini açma imkanı sunsanız hazır işi seçecektir yine bilmez ki kendi işinin patronu olarak daha çok para kazanacağını.

Demek o ki burada şunu anlıyoruz ilk adım kendi işinizi kurmanız ve yeteneğinizi doğru adımda pazarlamanız.

  1. Adım: Kendi İşinizin Patronu Olun
    İnsanların algısında bu kadar ekonomik kriz var iken nasıl da kendi iş imkanımı oluşturayım sorusu yankılanmakta. Doğal olarak genç girişimci insanlara devlet Kosgeb – Ticari sanayi kredisi – Tubitak proje yatırım fonu gibi destekler ile size kapılarını açmaktadırlar. Bir projeniz ve o projeyi faal olarak hayata sokmanız için kurula ikna etmeniz ve gerisi devletin size yatırım açması bu sizin kendi işiniz için doğru adımlardan bir tanesi olacaktır.
  2. Adım: Sıradan değil Sıra Dışı Olun
    Her zaman farklı düşünen bir akli denge yapınız ve sürekli çalışan bir aklınız olmalı. Sürekli iş mi düşüneceğiz diyenler için bu zor olsa da belli bir süreden sonra işkolik olmanız kaçınılmaz özelliktir. Aslında bu sizi zengin olmanın yollarında 2. Basamağa adım atmanızı sağlar ve çevrenizde size fayda sağlayan insanlara kapı açar sizde bunlardan faydalanırsınız.
  3. Adım: Küçükte Olsa Yatırım Yapmaya Alıştırın Kendinizi
    Elinizde yahut bilginiz de ne var ise bunu yatırımlara bölün ve reklam farklı ile pazarlayın mesela; Elinizde bir ürün var ve bunu Türkiye geneli satışa sunmak istiyorsunuz ama reklam bütçesine büyük sermaye koyacak kadar güçlü bir paranız olmadığının bilincindesiniz o zaman sosyal medya ve sizin için küçük komisyon ile çalışacak ortak pazarlamacılar edinin bu sizin hem reklamınızı hem de tanınmışlığınızı arttıracaktır.

Bu 3 adım ile zenginliğe adım atmış olursunuz tabi ki şans kelimesi de sizin yanınızda olmalı diğer makalemizde sizlere 2.level olan Zenginlik adımını beyan edeceğiz.