2019’un Büyüme Potansiyeli En Yüksek Favori Hisseleri | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

2019’un Büyüme Potansiyeli En Yüksek Favori Hisseleri

en çok tercih edilen hisse senetleri 2019

İnsanlar yatırım yaparak geleceklerine birikim yapmakta ve ellerindeki kaynakları verimli değerlendirmek için çaba sarf etmektedir. Bunun farklı yolları olmakla beraber tercih edilen ünlenmiş yöntemler arasında döviz alımı, doğal kaynak rezervlerinden satın alımlar yapmak, gayrimenkul işlemleri yapmak ve borsada VIOP üzerinde işlem yapmaktır. Yatırımcılar sürekli yaptıkları işlemi teyit etmek ve buna güvenmek zorundadırlar. Öyle ki bu yatırımları onlara büyük kar oranları olarak yansımakla beraber yine aynı oranda zarar olarak da yansıyabilmektedir. Bu yüzden yatırımcılar yatırım yapacakları hisselerin son yıllardaki teknik analizlerini ve küresel piyasadaki gelişmeleri yakından takip etmelidirler.

Her sene yatırımcılar o yılın favori hisselerini araştırmakta ve üzerinde yapacakları işlemlerde büyüme potansiyeli olan hisseler üzerinden yatırımlarını yönetme yolunu tercih ederler. Özellikle yüksek bütçe sahibi yatırımcılar küçük bütçeli –hırçın– yatırımcıların aksine güven veren, sakin bir hisse almak ve böylece yatırımlarını riske atmadan kâr oranı sağlamak isterler. İşte bu sebeple 2019’da büyüme potansiyeli en yüksek favori hisseleri bu yazımızda sizler için derleyeceğiz.

2019’da Potansiyeli Yüksek Favori Hisseler

 1. Sasa Polyester Sanayi A.Ş. (SASA)
  Özellikle 2017-2018 arasında büyük yükseliş gösteren hisse 2018-2019 arasında bir önceki yıldaki performansını yaşayamadı fakat yine de beklentisi yüksek tutulan ve yakından takip edilen hisseler arasında.
 2. Tüpraş, Türkiye Petrol (TUPRS)
  Küresel çapta alınan çeşitli kararlar sonucu Tüpraş’ın hisseleri zaman içerisinde değer kazandı. Son 2 yıldır yükselişini koruyan, güvenilir hisselerden.
 3. Ereğli Demir Ve Çelik (EREGL)
  2016’dan 2018 3. Çeyrek sonuna kadar çizdiği grafiği koruyan EREGL, 2018 4. Çeyrek sonuna geldiğimizde ivmesini kaybetmiş ve düşüş yaşamıştı. Fakat bu kısa süreçte kaybettiren EREGL, önceki yükseliş sürecinde yatırımcısına misliyle kâr ettirmişti.
 4. Çelebi Hava Servisi A.Ş. (CLEBI)
  2017’den beri yükselişte olan CLEBI, otoritelerden aldığı olumlu notunu aldı. Geçtiğimiz 5 yıllık süreçte yatırımcısına kazandıran CLEBI hisselerinin, yine kazandırmaya devam etmesi bekleniyor.
 5. Vestel Beyaz Eşya (VESBE)
  2016-2018 arasında ivme kazanmamış olsa da 2018-2019 arasında yatırımcısının yüzünü güldüren VESBE, yakaladığı trendi sürdürmeye kararlı.
 6. Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. (TCELL)
  TCELL 2018 3. Çeyrek safhasında yatırımcısının aklını karıştırmasına rağmen 2019’a yaklaştıkça kendini kısa sürede toparladı.  3 – 5 yıllık grafiklerde yükselişini gösteren ve yatırımcısının kazanç elde etmesini sağlayan TCELL getiri beklentisi olanları tercih ettiği bir hisse.
 7. Çemtaş Çelik Makina Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (CEMTS)
  2016’dan itibaren yükseliş grafiği veren CEMTS 2017 den sonra ivmesini kuvvetlendirerek 2019’a güçlü girdi. 2019 öncesine kadar yatırımcısına yüksek oranda kazanç sağlayan CEMTS şuan durağan bir çizgide ilerliyor.

Potansiyeli Yüksek Favori Hisseler Ne Zaman Alınmalı

Potansiyeli Yüksek Favori Hisseleri

potansiyelli hisse senetleri ne zaman alınmalı

Bu konuda ilk bilmemiz gereken şeylerden birisi Beta (ß) değerinin hesabının yapılmasıdır.

ß değeri bize ilgili borsa enstrümanının sistemik riskini verir. Sistemik risk 3 farklı aralıkta bulunur ve bu aralıklara göre işlemler yapılır.

 • ß < 1 ise sistematik riski düşük aynı zamanda ortalama getiri değeri de düşük.
 • ß = 1ise sistematik riski orta risk grubunda ve beklenen getiriler de yine orta düzeyde.
 • ß > 1 ise sistematik riski yüksek aynı zamanda ortalama getiri değeri de yüksek.

Bir diğer husus ise Risk etkeninin yorumlanmasıdır. Risk, yaşanacak gelişmeler için türetilmiş bir olasılık tahminidir. Buna bağlı riskin işlevi şöyledir; getirisi artan ve vadesi uzayan bir hissenin risk artacaktır.

Bu terimler ve açıklamaları piyasaların öngörülememesinin sebebi olarak kullanılmaktadır. Asıl nokta ortalama getirinin aldığı değerdir. Ortalama getiri kazanılan toplam gelirin, veri grubu uzunluğuna bölünmesiyle elde edilir. Ortalama getirinin pozitif sonuç vermesi, yatırımların sonucu olarak kâr sağlandığı keza negatif sonuç vermesinde ise tersi durum yani yatırımlardan zarar edildiği bilgisini sağlar.

Borsada En Çok Önerilen Kazandıracak Olan Hisse Senetleri 2019

Başlıklar1 Kazanacağı Muhtemel Olan Hisse Senetleri Nasıl Belirlenir?2 Hisse Senedi Seçerken Sektör Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?3 Borsada Uzun Vadeli İşlemler Yapın4 Büyük Borsa...

Büyüme Potansiyeli En Yüksek Favori Hisselerin Yatırımcı Tutumları

            Güncel piyasa haberlerinin yatırımcılar üzerindeki yarattığı algı ile borsa da manipülasyonlar yaşanabilmektedir. Lakin güvenilir analiz şirketleri tarafından paylaşılan veriler ile yatırımcılar kendi takipleri ve analizlerini teyit edebilme şansına erişirler. Büyüme potansiyeli yüksek favori hisseler için en önemli husus güncel piyasa haberleridir. Bu haberlerin piyasalar üzerinde yarattığı atmosfer ile özellikle küçük yatırımcı direnç ve destek noktalarının sürekli değişkenlik göstermesine neden olmaktadırlar. Dolayısıyla iki tip yatırımcının da kendine has davranış özellikleri olduğu göz önüne çıkmaktadır. Eğer küçük bir yatırıma sahipseniz gönül rahatlığıyla favori hisselerden alım gerçekleştirebilirsiniz. Ne de olsa kaybınız burada düşük seviyelerde olacaktır fakat hırsla yüksek meblağlarda yatırım yapmanızın götüreceklerini bir düşünmenizi isteriz. Özetle büyüme potansiyeli var olan hisseler için birçok haber duyurulabilir ve insanların aklı karışabilir. Emin olduğunuz bir şey için arkasından inatla koşmanızı da saygıyla karşılayabiliriz ancak risk almanın bedelini ağır ödeyebilirsiniz ve bu riski hangi referans bilgiye aldığınız konusunda da kendinize hesap verebilecek misiniz bir sorgulamanızda yarar var.