2019 Yılının İlk Çeyreğinde En Çok Kazandıran Kripto Paralar | İyi Getiri - Para Kazanma Portalı

2019 Yılının İlk Çeyreğinde En Çok Kazandıran Kripto Paralar

2019 yılının ilk çeyreğini oluşturan Ocak – Şubat – Mart aylarını geride bıraktıktan sonra Kripto Paralarla ilgili bir değerlendirme yapma şansı bulduk. Bu yılın ilk üç ayında hangi kripto para birimleri yatırımcısına kazandırmış, hangileri zarara uğratmış inceledik. Kripto Paralar, son yıllardaki dalgalı seyrine 2019 yılının ilk üç ayında da devam etti. Piyasanın en değerli kripto parası olan Bitcoin bu süreçte yükselerek değer kazandı. 2018 yılında başlayan düşüşüne dur diyen Bitcoin, 4000$ altında giriş yaptığı 2019 yılında şuan 4000$’ın üzerine çıkmış durumda.

Bitcoin’in tekrar değerlenmesi, kripto para piyasasını etkiledi. Bu etki piyasalara olumlu yansırken, Binance, Ravencoin, PCHAIN, Everex gibi bir çok coin değer kazandı. 2019 yılının ilk çeyreğinde değer kazanan bir diğer ismi de BTC olurken bu yükseliş %11.7’lik bir değere tekabül etti. Kripto Para Piyasasındaki bu gelişmelerden sonra birçok uzman altcoin sezonunun geldiğini ima eden söylemlerde bulundu.

2019’da En Çok Kazandıran Kripto Para Birimleri

Blockchain araştırma firmalarından Messari firmasının yapmış olduğu en son açıklama da uzmanları doğrular nitelikte oldu. Ortaya çıkan verilere göre 2019 yılının ilk çeyreğinde 21 tane Altcoin’in %100 ve üzeri değerde yükseldiği açıklandı. Messari firmasının oluşturduğu listede en üst sırayı büyük bir yükseliş gösteren PCHAIN (PAI) aldı. Bu yükseliş tam olarak %792’lik bir değerde. Listenin ikinci sırasında ise %364.44’lük bir artış ile Ravencoin (RVN) yer aldı. Üçüncü ve dördüncü sırada sırasıyla %319’luk ve %293 artış gösteren  Everex (EVX) ve Enjin Coin (ENJ) yer aldı. Bildiğiniz üzere Enjin Coin, Samsung haberi sonrası baya gündem olmuştu.

2019’un Büyüme Potansiyeli En Yüksek Favori Hisseleri

Başlıklar1 1.1 Potansiyeli Yüksek Favori Hisseler Ne Zaman Alınmalı1.2 Büyüme Potansiyeli En Yüksek Favori Hisselerin Yatırımcı Tutumları İnsanlar...

Listenin devamına baktığımızda beşinci sırada %246’lık bir artış ile Numeraire (NMR) bulunurken, onun altında dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance‘nin kendi çıkarmış olduğu kripto parası olan Binance Coin (BNB) yer aldı. Binance Coin’in bu yükselişini uzmanlar şirketin yeni yapmaya başladığı ICO projelerine bağladı. Uzun zamandır pasif bir durumda yer alan Binance’nin ICO platformu Binance Launchpad, Tron’un BitTorrent Token projesiyle 2019 yılının ilk satışını gerçekleştiğinden bu yana inanılmaz bir artış yaşadı ve yükseliş hala devam ediyor. Toplam piyasa hacmine göre piyasadaki en büyük beşinci kripto para birimi olan Litecoin ise %99.69 ile bu listeye girmeyi son anda kaçırdı.

2019’da En Fazla Değeri Yükselen 35 Kripto Parası

2019'un en çok değerlenen 35 kripto parası

2019 yılının ilk aylarında en çok yükselen kripto paralar